6 C
Skopje
недела, септември 24, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Само во Белград може вака: Познати фаци во ВИП ложата се направија „парче“ за Звезда и Партизан

  Пред почетокот на вечното дерби меѓу Црвена Звезда и Партизан во „мајсторката“ од полуфиналето во АБА-лигата беше забележана немила сцена во Пионир, каде што се случи тепачка меѓу навивачите.

  Во еден момент еден од навивачите заврши со крвава глава, а потоа беше јасно дека тепачката е во ВИП-делот покрај теренот, а камерите го снимиле познатиот телевизиски водител и актер Милан Калиниќ и еден непознат навивач.

  Навивачот по караницата го обвини Калиниќ дека тој прв го удрил.

  Видеото од немилиот настан може да го погледнете ТУКА.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.