6 C
Skopje
четврток, март 23, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Дедо Добри – Заштитете ги вашите души! Ако немате вера – засекогаш сте изгубени! Запомнете

  „Бог ми даде добра молитва да се молам, но ѓаволот ме натера да заборавам. И таа беше многу убава! Затоа сега повторно се молам...

  Пред 12 години беше пронајден гладен и затворен на таванот – вака изгледа денес

  Во 2010 година, момче со Даунов синдром беше пронајдено гладно и без надзор на таванот од неговиот дом. Џовани Гови Иствуд тогаш имал 6...

  Топлата вода лечи повеќе од 20 болести, само треба да знаете како да ја користите

  Топлата вода е една од најголемите погодности во нашиот секојдневен живот. Толку сме навикнати што годишното спречување на системите за греење, што доведува до...

  Тајната на светата вода и како да се лекува со неа

  Светата вода е суштински дел од нашата религија. Во православието се користи за сите ритуали: крштевки, за благослов, во тешки времиња, против болести. Исто така, служи...

  Салах наречен „бела свиња“, закани кон неговата мајка!

  Мо Салах можеби е вистинска суперѕвезда во Европа и во својот роден Египет, но се наоѓа во незавидна ситуација да се бори со луѓето од Египетската фудбалска федерација (ЕФА), кои почнаа да се закануваат на неговата мајка, а него го нарекоа „бела свиња“.

  Салах се бунтува против користењето на неговиот лик во комерцијални цели од федерацијата, конфликт кој започна летово, кога на авионот со кој репрезенативците патуваа на СП во Русија го имаше неговиот лик без дозвола. Оваа недела тој повторно се зачуди што никој од федерацијата не го повикал на разговор.

  „Никогаш не сум барал посебен третман од ЕФА и не се гледам самиот себе како некој над моите соиграчи. Кога зборувам за проблемите, зборувам за сите. Нè тераат да патуваме со економска класа, а другите африкански тимови патуваа со бизнис-класа. Јас не сум капитен, но морам да зборувам“, изјави Салах.

  Ова наиде на неочекувана реакција на луѓето од ЕФА. Најконтроверзна беше изјавата на Калед Латиф, член на бордот на ЕФА кој на „Твитер“ му порача: „Сакам да го потсетам Мо Салах дека неговата мајка уште живее во Египет. Ти си надвор и можеш да правиш што сакаш. Тие кои разбираат, разбираат“.

  Магди Абд Ел Гани, уште еден член на бордот на ЕФА, пак, го нарече Салах „бела свиња“ на „Твитер“, а подоцна го избриша постот.

  Салах пак против египетската федерација

  Текстот Салах наречен „бела свиња“, закани кон неговата мајка! е превземен од МАКФАКС.

  Latest Posts

  Дедо Добри – Заштитете ги вашите души! Ако немате вера – засекогаш сте изгубени! Запомнете

  „Бог ми даде добра молитва да се молам, но ѓаволот ме натера да заборавам. И таа беше многу убава! Затоа сега повторно се молам...

  Пред 12 години беше пронајден гладен и затворен на таванот – вака изгледа денес

  Во 2010 година, момче со Даунов синдром беше пронајдено гладно и без надзор на таванот од неговиот дом. Џовани Гови Иствуд тогаш имал 6...

  Топлата вода лечи повеќе од 20 болести, само треба да знаете како да ја користите

  Топлата вода е една од најголемите погодности во нашиот секојдневен живот. Толку сме навикнати што годишното спречување на системите за греење, што доведува до...

  Тајната на светата вода и како да се лекува со неа

  Светата вода е суштински дел од нашата религија. Во православието се користи за сите ритуали: крштевки, за благослов, во тешки времиња, против болести. Исто така, служи...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.