6 C
Skopje
петок, март 31, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  Сакајте го она што го имате пред животот да ве научи да го сакате она што сте го имале

  Тој и се јавил на телефон и и рекол:
  „Треба да се видиме вечерва. Имам изненадување за вас!“

  Долго се прашуваше што планира, што ќе и даде…
  Можеби телефон!?… Неколку пати имаше спомнато дека нејзиниот веќе е застарен…

  Не, веројатно скапа козметика…
  Или ќе ја однесе во трговскиот центар. Многу и се допадна црвен фустан…
  А потоа – вечера во скап ресторан, за кој сонува…

  Мислите за можни подароци целосно ја опседнаа!
  Кога и се јавил дека е пред нив, таа се затресла и избезумено истрчала по скалите, влегла во автомобилот и…

  О Боже!
  Пред нејзините очи стоела кукла, а тој радосно и рекол: „За тебе е!“
  Сакаше да плаче.

  Исфрустрирана, ја грабнала куклата и ја фрли!
  Ја погледна збунето и ја праша:
  „Но зошто ја фрли???

  – Затоа што не ми се допаѓа! – брзо рече таа и навистина заплака.
  Тој скокна од колата и отиде да ја земе куклата, се сврте, беше многу возбуден.

  Никогаш не успеал да го види автомобилот што се приближувал. Последното нешто што го виде беше нејзиното лице во солзи.
  На денот на неговиот погреб таа непрекинато плачеше и ја држеше куклата при срце…

  Во тој момент куклата проговорила: „Ќе се омажиш ли за мене?
  Таа се замрзна и ја испушти куклата, а од неа се тркалаше кутија со два прстени!

  САКАЈ ГО ШТО ГО ИМАШ ПРЕД ЖИВОТОТ ТЕ ПОУЧИ ДА САКАШ ОНА ШТО ГО ИМАШ!!!

  Latest Posts

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.