6 C
Skopje
сабота, април 20, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Сакајте го она што го имате пред животот да ве научи да го сакате она што сте го имале

  Тој и се јавил на телефон и и рекол:
  „Треба да се видиме вечерва. Имам изненадување за вас!“

  Долго се прашуваше што планира, што ќе и даде…
  Можеби телефон!?… Неколку пати имаше спомнато дека нејзиниот веќе е застарен…

  Не, веројатно скапа козметика…
  Или ќе ја однесе во трговскиот центар. Многу и се допадна црвен фустан…
  А потоа – вечера во скап ресторан, за кој сонува…

  Мислите за можни подароци целосно ја опседнаа!
  Кога и се јавил дека е пред нив, таа се затресла и избезумено истрчала по скалите, влегла во автомобилот и…

  О Боже!
  Пред нејзините очи стоела кукла, а тој радосно и рекол: „За тебе е!“
  Сакаше да плаче.

  Исфрустрирана, ја грабнала куклата и ја фрли!
  Ја погледна збунето и ја праша:
  „Но зошто ја фрли???

  – Затоа што не ми се допаѓа! – брзо рече таа и навистина заплака.
  Тој скокна од колата и отиде да ја земе куклата, се сврте, беше многу возбуден.

  Никогаш не успеал да го види автомобилот што се приближувал. Последното нешто што го виде беше нејзиното лице во солзи.
  На денот на неговиот погреб таа непрекинато плачеше и ја држеше куклата при срце…

  Во тој момент куклата проговорила: „Ќе се омажиш ли за мене?
  Таа се замрзна и ја испушти куклата, а од неа се тркалаше кутија со два прстени!

  САКАЈ ГО ШТО ГО ИМАШ ПРЕД ЖИВОТОТ ТЕ ПОУЧИ ДА САКАШ ОНА ШТО ГО ИМАШ!!!

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.