6 C
Skopje
петок, јули 1, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Овој пијалок спасил милиони животи: Се подготвува едноставно со цвет кој расте нашироко во Македонија

  Овој прекрасен цвет содржи вистинска ризница на витамини А, Ц, Б3, Д и Е. Ливчиња се богати со есенцијални масла, тијанин, шеќер, лимонска и...

  Ставајте ги нозете во ладна вода секоја вечер – она што ќе ви се случи позитивно ќе ве изненади

  Секоја вечер, кога ќе се вратите дома после напорниот работен ден, ставете во када или лавор 10-15 сантиметри потполно ладна вода. Професор доктор Сергеј Бубновскиј...

  Не е вистина дека сланината, чварките и мрсното прасечко се штетни по здравјето

  Новото истражување открива дека не постои поврзаност помеѓу зголемената количина на конзумирање на маснотии и зголеменувањето на ризик од срцеви заболувања, како што се...

  Најбрз начин да изгубите 5 килограми: Оваа викенд диета е вистински хит

  Кои се правилата на диетата 5:2? Пет дена во неделата е дозволоена вообичаена исхрана и оброци на кои веќе сте навикнати, а само два дена...

  Сакаше син, јас му родив втора ќерка: Сама се будев во текот на ноќта за да ја нахранам, не правете и вие вака

  Со години познатиот британски портал „The Sun“ има дел во кој нивната позната колумнистка одговара на прашања од читателите и ги решава нивните приватни проблеми – од најбаналните до најинтимните, пишува „Yumama“.

  Така на адресата на популарната Дидре Сандерс пристигна писмо од очајна мајка на две девојчиња. Во писмото се пронајдуваат многу мајки на женски деца, а оваа тажна приказна брзо ги премина границите на Велика Британија и се најде на профилите на социјалните мрежи ширум светот.

  Имено, кога несреќната жена на свет донела уште едно девојче, нејзиниот живот се претворил во кошмар, и ова е нејзиното писмо и нејзината приказна:

  „Почитувана Дидра,

  Мојот сопруг ја опишува нашата ќерка како ужасна егзоцентрична дива, а таа има само шест месеци. Имаме и постара ќерка која има три години.

  Кога таа се роди, тој беше видливо разочаран што не беше машко. Сама се будев во текот на ноќта за да ја нахранам, и сама подготвував се низ дома…

  Потоа изрази желба да имаме второ дете и вети дека ќе стори повеќе. Кога по втор пат добивме девојче, тој не можеше да го скрие разочарувањето.

  Тој има 40 години, а јас 37 години.

  Покрај тоа што е невнимателен кон ќерките, тој е премногу груб кон мене – цело време сум на граница „да пукнам“.

  Еднаш кога две недели не беше дома поради работата, сè беше совршено во куќата.

  Сега се прашувам, дали треба да го избркам од куќата? ”

  Како и обично, г-ѓа Дидра, и даде совет, кој гласи:

  „Со незадоволство велам дека треба да го исфрлите таткото на вашите деца од куќата, но се плашам дека пораките и тензиите што ги апсорбираат девојката не се воопшто добри за нив. И покрај сите тешкотии во кои живеете, јас, исто така, се плашам за нивната безбедност. Ако му кажете дека мора да замине, тој може радикално да се промени, но некако не верувам во тоа.

  Нема да биде лесно што и да се одлучите и што и да се случи, па побарајте поддршка. Ве молим контактирајте го вашиот општ лекар за да ви помогне или сами побарајте експерстка помош за вас.

  Latest Posts

  Овој пијалок спасил милиони животи: Се подготвува едноставно со цвет кој расте нашироко во Македонија

  Овој прекрасен цвет содржи вистинска ризница на витамини А, Ц, Б3, Д и Е. Ливчиња се богати со есенцијални масла, тијанин, шеќер, лимонска и...

  Ставајте ги нозете во ладна вода секоја вечер – она што ќе ви се случи позитивно ќе ве изненади

  Секоја вечер, кога ќе се вратите дома после напорниот работен ден, ставете во када или лавор 10-15 сантиметри потполно ладна вода. Професор доктор Сергеј Бубновскиј...

  Не е вистина дека сланината, чварките и мрсното прасечко се штетни по здравјето

  Новото истражување открива дека не постои поврзаност помеѓу зголемената количина на конзумирање на маснотии и зголеменувањето на ризик од срцеви заболувања, како што се...

  Најбрз начин да изгубите 5 килограми: Оваа викенд диета е вистински хит

  Кои се правилата на диетата 5:2? Пет дена во неделата е дозволоена вообичаена исхрана и оброци на кои веќе сте навикнати, а само два дена...

  АКТУЕЛНО

  Таа има 21, тој 54: „Сите мислат дека сум со него поради пари“ но незнаат дека

  Можеби звучи како клише, но да, возраста е само бројка, а оваа Американка, која својата слава ја стекна со споделување видеа со своето 33...

  Ја додадов на Фејзбук за да ја прашам: ”Каде си мила мамо и зошто ме остави?”, но ме блокира

  Животната приказна на Малиот Дејан ќе ви го скр ши срцето. Додека неговите врсници се грижат какви телефони или патики имаат, едина есетгодишниот Дејан...

  Секојдневно го јадеме ова, а никој не знае колку всушност е штетно за нашиот мозок

  Може да се каже дека и птиците на гранка знаат дека солта е еден од главните фактори за висок крвен притисок, а новото истражување...

  Замина во Германија, па најде швалерка и реши да ја остави сопругата од Македонија – она што му го направи ги воодушеви сите

  Оваа приказна многумина ќе остави во шок кога ќе видат колкава може да биде одмаздата на една жена која била оставена по многу години...

  Тој муслиман, таа христијанка – по 30 години тие дознаа дека се брат и сестра

  Животот на овие простори сам по себе е необичен и комплексен, не баш вообичаен. Просечен Балканец во својот бурен животен век има голема можност...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.