6 C
Skopje
среда, јуни 29, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Замина во Германија, па најде швалерка и реши да ја остави сопругата од Македонија – она што му го направи ги воодушеви сите

  Оваа приказна многумина ќе остави во шок кога ќе видат колкава може да биде одмаздата на една жена која била оставена по многу години...

  Тој муслиман, таа христијанка – по 30 години тие дознаа дека се брат и сестра

  Животот на овие простори сам по себе е необичен и комплексен, не баш вообичаен. Просечен Балканец во својот бурен животен век има голема можност...

  Ме повика дечкото на сестра ми, и ми кажа тајна која сите дома ја криеја од мене со години

  Една девојка ја сподели својата неверојатна животна приказна на социјалните мрежи. Имено, на 16-годишна возраст, Керол открила дека нејзината мајка и тато биле всушност баба...

  Исповед на маж од Скопје: Во велешки манастир ја видов Богородица во живo

  Бев на 12-годишна возраст кога во живо ја видов Мајката Божја. Тоа се случи во трпезаријата на манастирот „Света Богородица“ во Согле, каде што...

  Сакал да ја запроси својата девојка, но овој свршенички прстен ниту една жена не би го прифатила

  На американскиот форум Редит, една жена го споделила планот на својот дечко, односно како тој планирал да ја запроси неа.

  Парот веќе подолго време зборувал на темата за брак и таа се чувствува сосема сигурно дека тој е вистинскиот маж за неа.

  “Тој е навистина супер личност. Многу е независен и си го сака своето семејство. Истовремено, тој е единствениот маж кој ме направи да се почувствувам дека некому сум му важна.”- напишала жената.

  Сега, кога двојката сакала да го направи следниот чекор во врската и да се свршат, дечкото ја прашал својата девојка дали таа се согласува со тоа, да ја запроси со прстенот кој и онака подолго време стоел во неговата фиока.

  Односно, минатата недела, младата жена која живее во Сингапур, јавно објавила и објаснила дека мажот што го сака потрошил мало богатство на прстен кој специјлно го нарачал да му го изработат, но никогаш не го искористил.

  Прстенот кој бил изработен по специјална нарачка и со години стоел во фиоката бил свршеничкиот прстен кој дечкото претходно го купил за неговата бивша девојка.

  Тој и бившата девојка заедно биле во врска 4 години, а раскинале пред точно 3 години.  Пред да се разделат, тој го купил, односно го порачал свршеничкиот прстен, дури од прекуокеанска земја, да го изработат специјално за девојката.

  Но, таа му го скршила срцето, што не ни било првпат тоа да му го направи и дечкото и раскинал конечно.

  Сега неговата нова девојка и можеби идна свршеница, на форумот Редит ја претставила целата приказна и прашува за мислења:

  “Ја разбирам неговата практичност. Прстенот и онака никогаш не бил искористен. Но, нешто длабоко во моето срце не ми дава да преминам преку фактот дека тој прстен првично бил дизајниран и наменет за некоја друга. Едноставно не сакам нешто што не било наменето за мене. Дали сум неразумна?”- напишала девојката.

  Дами, како вие би постапиле вие во ваква ситуација?

  Извор: Nane.mk

  Latest Posts

  Замина во Германија, па најде швалерка и реши да ја остави сопругата од Македонија – она што му го направи ги воодушеви сите

  Оваа приказна многумина ќе остави во шок кога ќе видат колкава може да биде одмаздата на една жена која била оставена по многу години...

  Тој муслиман, таа христијанка – по 30 години тие дознаа дека се брат и сестра

  Животот на овие простори сам по себе е необичен и комплексен, не баш вообичаен. Просечен Балканец во својот бурен животен век има голема можност...

  Ме повика дечкото на сестра ми, и ми кажа тајна која сите дома ја криеја од мене со години

  Една девојка ја сподели својата неверојатна животна приказна на социјалните мрежи. Имено, на 16-годишна возраст, Керол открила дека нејзината мајка и тато биле всушност баба...

  Исповед на маж од Скопје: Во велешки манастир ја видов Богородица во живo

  Бев на 12-годишна возраст кога во живо ја видов Мајката Божја. Тоа се случи во трпезаријата на манастирот „Света Богородица“ во Согле, каде што...

  АКТУЕЛНО

  Замина во Германија, па најде швалерка и реши да ја остави сопругата од Македонија – она што му го направи ги воодушеви сите

  Оваа приказна многумина ќе остави во шок кога ќе видат колкава може да биде одмаздата на една жена која била оставена по многу години...

  Тој муслиман, таа христијанка – по 30 години тие дознаа дека се брат и сестра

  Животот на овие простори сам по себе е необичен и комплексен, не баш вообичаен. Просечен Балканец во својот бурен животен век има голема можност...

  Пред спиење ставам ракија на косата – неверојатен трик од мојата баба: Кога ќе се разбудите наутро ќе видите чудо

  Ќе ви ја откријам тајната на убавата и бујна коса што ми ја кажа баба ми, пред многу години, кога ја прашав како нејзината...

  (ВИДЕО)Како студентот пред целиот клас му докажа на професорот дека Бог постои!

  Едноставно и логично, дали ја знаете оваа приказна? Почетокот на дваесеттиот век… На Универзитетот во Берлин, професор ги предизвика студентите прашувајќи: Дали Бог создаде се...

  „Сега ќе ви раскажам како ме наместија да земaм жена од Албанија“

  Посредувањето за невести од Албанија за мажи од Балkaнскиот регион не е некој новитет, а за ваква солуција во љубовниот живот најчесто се одлучуваат...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.