6 C
Skopje
среда, март 22, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Од вистински живот: Ја повикав 5 години подоцна. На мое најголемо чудење, таа го крена телефонот како да ме очекуваше

  Ја повикав 5 години подоцна. Доволно чудно, таа не го смени бројот, како да ме очекуваше. Кога го зедов телефонот, се тресев. Нејзиниот глас беше...

  Секоја вечер се будите во исто време – Еве што значи – Ако се разбудите во 3 – тажни сте, ако се разбудите во

  Досега сигурно многу пати сте прочитале дека духовната состојба и физичкото здравје се поврзани едно со друго. Но, традиционалните кинески методи и учења посветуваат посебно...

  Индиското момче пророк предвидува нови неволји за луѓето, од јули до август ќе има нешто многу сериозно

  Познатиот астролог-предвидувач Абигејл Ананд од Индија бил обичен тинејџер. Но, тогаш тој се заинтересирал за астрологијата и неговите предвидувања станале навистина пророчки. Младиот човек ја...

  Исповед на очајна сопруга: Маж ми изневерува со братучедка ми и не знам што да правам

  Месец дена сум во хаос. Сè тргна наопаку од моментот кога за прв пат дознав дека братучедка ми има нешто повеќе со мојот сопруг...

  Руски рецепт за хемороиди, ќе ви помогне за неколку денови – потребна е една евтина намирница

  Хемороидите се еден од најчестите здравствени проблеми кои се појавуваат како резултат на современиот начин на живот.

  Слабо движење, неправилна исхрана, наследена склоност, бременост, запек – сите овие фактори можат да предизвикаат засилен притисок на вените во ректумот при што доаѓа до насобирање крв и болни отоци.

  Руски народен рецепт: Излечете ги хемороидите за една недела
  Чешање, чувство на притисок однатре, болни отоци, опипливи чворови и последователно крварење се првите симптоми кои укажуваат на настанување на хемороидите.

  Доколку имате зачестени проблеми со хемороидите потребно е да се обратите на доктор, а доколку се во рана фаза, можете многу да си помогнете со промена на животниот стил. Исхраната богата со влакна е еден од главните помагатели на добриот начин на варење на храната. Јадете мешункаст зеленчук, цели житарици и суво, како и свежо овошје и зеленчук, а избегнувајте зачинета и лута храна.

  Зголемениот внес на течности во телото, како вода и природни свежи сокови, ја олеснуваат столицата. Особено ефикасно е да се пие сок од суви сливи. Долготрајното седење треба да се избегнува, а треба да се практикува повремено станување и раздвижување.

  Со редовната физичка активност ќе ја поттикнете циркулацијата, ќе ги забрзате метаболизмот и варењето, ќе ја стимулирате цревната функција и со тоа ќе ги намалите евентуалните проблеми со пролив и запек.

  Постојат внатрешни и надворешни хемороиди. Вторите можат полесно да се повлечат со соодветна терапија, но внатрешните знаат да бидат многу незгодни, а воедно предизвикуваат редовно крварење и болки при празнење на цревата.

  Ова е еден проверен традиционален руски рецепт, па доколку и вие долго време си мачите мака со хемороидите, а веќе се имате обидено со разни креми, чаеви и таблети, и ништо не успеало да го реши проблемот на долг рок, вреди да му дадете шанса на овој „лек“ кој наводно излечил многу Руси.

  Сè што ви е потребно е свеж, лупен компир и фрижидер за длабоко. Компирот треба да е квалитетен. Не смее да биде скапан или позеленет. Исечете од излупен компир тенко стапче и ставете го во замрзнувачот.

  Замрзнатото стапче (едно за една употреба) ставете го во анусот. Првите 4 дена држете го 30 секунди, а следните 3-4 дена оставајте стапчето да делува по 30 секунди плус.

  Latest Posts

  Од вистински живот: Ја повикав 5 години подоцна. На мое најголемо чудење, таа го крена телефонот како да ме очекуваше

  Ја повикав 5 години подоцна. Доволно чудно, таа не го смени бројот, како да ме очекуваше. Кога го зедов телефонот, се тресев. Нејзиниот глас беше...

  Секоја вечер се будите во исто време – Еве што значи – Ако се разбудите во 3 – тажни сте, ако се разбудите во

  Досега сигурно многу пати сте прочитале дека духовната состојба и физичкото здравје се поврзани едно со друго. Но, традиционалните кинески методи и учења посветуваат посебно...

  Индиското момче пророк предвидува нови неволји за луѓето, од јули до август ќе има нешто многу сериозно

  Познатиот астролог-предвидувач Абигејл Ананд од Индија бил обичен тинејџер. Но, тогаш тој се заинтересирал за астрологијата и неговите предвидувања станале навистина пророчки. Младиот човек ја...

  Исповед на очајна сопруга: Маж ми изневерува со братучедка ми и не знам што да правам

  Месец дена сум во хаос. Сè тргна наопаку од моментот кога за прв пат дознав дека братучедка ми има нешто повеќе со мојот сопруг...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.