6 C
Skopje
петок, декември 9, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  Руска пророчица со предвидувања за 2022 година: Нè чека пострашно од војна

  Врвните виролози, астролози и научници ширум светот предвидуваат неочекувани настани во 2022 година. За прв пат по многу години, нивните предвидувања се радикално различни.

  Некои имаат позитивни прогнози, други се полни со песимизам, пишува Стандарт.

  Виролог Ханс Клуге

  Најоптимистички се предвидувањата на вирологот Ханс Клуге, според кого во многу делови од светот пандемијата значително ќе ослабне, дури и ќе заврши, но ќе има повеќе пациенти ширум светот. Според него, задачата на задачите за планетата ќе биде вакцинацијата. Сепак, и покрај слабеењето на болеста, карантинските мерки нема да исчезнат ширум светот.

  Предвидувањата на Ванѓа

  Ванѓа вели дека оваа година односите меѓу Америка и Русија не само што ќе станат покомплицирани, туку може и целосно да се прекинат. Излез од ситуацијата сигурно ќе се најде, но очигледно нема да биде оваа година. Во исто време, азиските врски ќе се зајакнат, односите меѓу Русија и Кина ќе цветаат – трговијата ќе расте, технологијата ќе се разменува.

  Сепак, таа не очекува војна. Сиромаштијата поради кризата ќе се зголеми, бидејќи голем дел од населението нема да може да ја подобри својата финансиска состојба. Таа препорачува луѓето да се наполнат со мир и надеж за подобри времиња. Само така ќе можат да останат силни и смирени.

  Нејзините предвидувања се дека следната година Русија би можела да се подели на неколку земји. Москва нема да биде главен град, туку ќе биде дел од друга земја. Сибир и Урал исто така ќе бидат одвоени, како што ќе биде желбата на луѓето таму. Според неа, луѓето ќе се навикнат на смртоносната инфекција, па вирусот ќе се бори како обична настинка.

  За жал, не одговара на прашањето дали 2022 година ќе биде крајот на епидемијата. Наместо тоа, ќе мора да се навикне на новата реалност – нешто што Ванѓа одамна го предвиде.

  Михаил Левин ги смени прогнозите

  Еден од најпогодените астролози, Михаил Левин, дава многу оптимистичка слика, за разлика од онаа за 2021 година. Тој тврди дека пандемијата постепено ќе стивнува. Иако не се очекува целосно да исчезне, постепено ќе стане вообичаен тежок грип. Според него, 2022 година ќе биде многу подинамична и поинтересна од 2021 година.

  Ќе донесе многу повеќе контакти, патувања, отвореност. И покрај позитивните општествени движења, сепак, економските се на другиот пол. Кризата ќе продолжи, уште ќе се влошува. Трендот на пораст на цените ќе продолжи, како и осиромашувањето на светот.

  Павел Глоба се двоуми

  Астрологот, чии предвидувања се остваруваат во најголема мера – Павел Глоба, вели дека е многу тешко отсега детално да се каже што не чека, бидејќи во светот се случуваат многу динамични процеси. Тој е дециден дека во 2022 година економската криза ќе продолжи. Тоа ќе донесе големи промени во економиите на сите земји. Според Глоба, се очекува тотално прилагодување во политиката. Тој, исто така, очекува значителни климатски промени. Не исклучува глобални природни катастрофи.

  Очекувањата на научниците

  Научниците прават предвидувања врз основа на аналитички податоци и математички модели. Норвешката компанија Ристад Енерџи предвидува раст на глобалната економија во 2022 година поради зголеменото производство на нафта и гас. Иако се очекуваат повеќе ограничувања во случајот со Ковид, тие нема да ја намалат деловната активност. Инфлацијата ќе расте, но и платите ќе се зголемат бидејќи невработеноста ќе се намалува Државите се повеќе ќе издвојуваат средства за социјална политика.

  Руската пророчица: Нè чека пострашно од војна

  Руската баба Ванѓа, Матрона Московска, која ја предвиде Првата и Втората светска војна, во своите предвидувања за 2022 година вели дека нема опасност од трета глобална војна. Сепак, човештвото ќе се соочи со тешки предизвици.

  Државите првично нема да успеат да постигнат договор, но потоа ќе се разберат, ја цитираше нејзиниот локален весник, тврдејќи дека заслугата ќе и припадне на Русија.

  Пророчицата ги советува луѓето да не им веруваат на лажните пророци кои проповедаат насилни конфликти, бидејќи човештвото се соочува со уште една голема опасност.

  „Нема да има војна, но без војна ќе има многу жртви, сите загинати ќе легнат на земја“, рече таа. Според неа, апокалипсата ќе се избегне доколку се разбудат многу од луѓето кои сега се под хипноза. Ова бара повеќе духовност и вера во Бога.

  Latest Posts

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.