6 C
Skopje
недела, април 14, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Русија подобра од подмладената Македонија во контролата во Скопје

  Македонската ракометна репрезентација е поразена со 27:32 (19:15) од Русија во пријателски натпревар во Скопје, откако подличното прво полувреме селекцијата на Раул Гонзалес не успеа да го одржи темпото во финишот на натпреварот.

  Мечот се играше под затворени врати по барање на Ракометната федерација на Македонија (РФМ), а во нашиот тим отсуствуваа Кирил Лазаров и Стојанче Стоилов, со што шанса добија помладите ракометари.

  Со овој натпревар се затвораат подготовките на сениорите во рамки на ЕХФ неделата. Следниот собир на репрезентацијата е на почетокот на јуни 2018, во пресрет на бараж натпреварите за Светското Првенство 2019 против селекцијата на Романија.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.