6 C
Skopje
вторник, јануари 31, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Моќна молитва до Бога кога работите не одат добро во вашиот живот

  Една позната поговорка вели дека најтемното време доаѓа непосредно пред зори. Со такво мото е многу полесно да се живее, но карактерот на секој...

  Девојче го покажа својот брат на фотографија од детството. Ќе се шокирате кога ќе погледнете

  Корисничка на веб-страницата Редит средувала стари работи и пронашла фотографија од детството на нејзиниот брат која буквално ги исплашила луѓето. Но, тие се плашеа...

  Кое животно прво го видовте? Тестот кој ќе ве види како рентген

  Честопати, кога од човек се бара накратко да се опише себеси и да ги наведе доминантните карактерни црти, тој паѓа во ступор. Што можете...

  10 симптоми кои предупредуваат за високо ниво на шеќер во крвта

  Во денешно време, многу е важно да знаете за нивото на шеќер во крвта, бидејќи тоа се манифестира со одредени симптоми кои ви помагаат...

  Руни: Газдите ме избркаа од Евертон

  Најдобриот стрелец во историјата на англиската репрезентација, Вејн Руни открива дека сопственикот на Евертон, Фархад Мошири го „избркал“ од неговиот клуб од детството, по што тој најде „втор живот“ во Ди Си јунајтед во американската МЛС лига.

  Руни се врати во Евертон во 2017 откако си замина од Манчестер јунајтед, но 32-годишниот ветеран одигра само една просечна сезона, по што се пресели во Вашингтон, каде што има четири гола и шест асистенции.

  „Не беше лесно да се замине од Манчестер јунајтед. Но, таму не играв и тоа беше тешко, а Евертон беше совршено место за мене. Сакав да помогнам на мојот клуб од детството и да ги доближам до прва титула од 1995 година. Тоа беше мој сон од детството, но не се случи. Не се работеше за крај на кариерата во Евертон, туку обид да се крене мојот тим во првите шест. Мислам дека сопственикот реши дека не сум потребен. Сакаа да ослободат пари со мојот трансфер и преку весниците дознав дека Вашингтон се заинтересирани. Отидов кај Сем Алардајс и му кажав: ’Слушај, не сум дете, дали ме сакате тука?’. Да бидам фер кон него, тој беше единствениот искрен човек – ми кажа дека смета на мене и дека можеби нема да играм многу, но дека не е сигурен за газдата. Искрен одговор од газдата добив по три месеци. Но, имаше и позитивни работи – моите четири деца ме видоа како играм за Евертон. Постигнав гол против Ливерпул, го имав првиот хет-трик за Евертон. Но, си заминав тажен“, вели Руни во интервју за „Сандеј тајмс“.

  Фото: ЕПА

  Latest Posts

  Моќна молитва до Бога кога работите не одат добро во вашиот живот

  Една позната поговорка вели дека најтемното време доаѓа непосредно пред зори. Со такво мото е многу полесно да се живее, но карактерот на секој...

  Девојче го покажа својот брат на фотографија од детството. Ќе се шокирате кога ќе погледнете

  Корисничка на веб-страницата Редит средувала стари работи и пронашла фотографија од детството на нејзиниот брат која буквално ги исплашила луѓето. Но, тие се плашеа...

  Кое животно прво го видовте? Тестот кој ќе ве види како рентген

  Честопати, кога од човек се бара накратко да се опише себеси и да ги наведе доминантните карактерни црти, тој паѓа во ступор. Што можете...

  10 симптоми кои предупредуваат за високо ниво на шеќер во крвта

  Во денешно време, многу е важно да знаете за нивото на шеќер во крвта, бидејќи тоа се манифестира со одредени симптоми кои ви помагаат...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.