6 C
Skopje
петок, февруари 23, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Роуз ослободен од обвинението за силување

  Кошаркарот Дерик Роуз и двајца негови пријатели се ослободени од обвинувањата за силување на поранешната девојка на Роуз.

  derik rous

  Девојката во тужбата навела дека Роуз, заедно со двајца свои пријатели, во август 2013 година најпрвин ја дрогирал, а потоа и силувал.

  Поротата во Лос Анџелес пресудата ја донела по четири часа, откако утврдила дека немало доволно докази со кои девојката би го докажала своето тврдење.

  „Изгледаше како да си поигрува со нас. Секогаш кога адвокатот ќе ја прашаше нешто, таа ќе заплачеше. Тоа би можело да биде реално, но многу добро можам да ги проценам луѓето и почувствував дека таа лаже“, рекол еден од портотниците.

  Дерик Роуз е вистинска ѕвезда во НБА лигата, иако по серијата повреди неговата кариера се движи по надолна линија. Роуз во 2008 година како прв пик на драфтот беше избран од Чикаго, а во 2011 година ја доби МВП наградата за најкорисен играч во регуларниот дел од сезоната.

  Роуз во новата сезона ќе го носи дресот на Њујорк, откако по осум години реши да го напушти Чикаго.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.