6 C
Skopje
недела, јули 21, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Рондо нов плејмејкер на Чикаго

  Чикаго најде замена за Дерик Роуз кој минатата недела беше трејдуван во Њујорк. Нов плејмејкер на Чикаго е Ражон Рондо, кој ќе потпише двегодишен договор вреден 28 милиони долари.

  rondo

  Рондо има 30 години, НБА кариерата ја започна во Бостон, а има играно и во Далас односно Сакраменто.

  Минатата сезона во дресот на Сакраменто на 72 осиграни натпревари имал учинок од 11,9 поени, 11,7 асистенции и шест скокови по натпревар.

  Чикаго минатата сезона оствари 42 победи и 40 порази и не успеа да избори пласман во плејофот

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.