6 C
Skopje
петок, септември 22, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Ромео Тревис ќе игра за кошаркарската репрезентација

  Американецот Ромео Тревис, како натурализиран играч ќе ја засили македонската кошаркарска репрезентација во квалификациите за пласман на Европското првенство.

  romeo_trevis

  Тревис е играч кој има големо искуство, има 32 година висок е 201 сантиметар и најчесто игра на крилната позиција.

  Американецот во Европа е од 2007 година откако не беше драфтуван од ниту еден тим. На Стариот континент има играно за многу клубови меѓу кои Кантабрија, Уелва, Улм, Хапоел Гилбоа, Задар, Кимки Јужњи, Краснаја Октобар.

  Минатата сезона настапуваше во француското првенство во екипата на Стразбург, а во новата сезона ќе игра во Ле Ман

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.