6 C
Skopje
недела, јуни 23, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Роди преубаво девојче, а потоа работите тргнаа на лошо: Поради она што му го кажаа на сопругот сите ги фати паника

  Периодот по раѓањето на девојчето за Холи Герлач и нејзиниот сопруг стана вистински кошмар.

  Двојката очекуваше бременост и породување без компликации. Но работите се променија. Откако роди здраво девојче, Холи почна да чувствуа болка и слабост во вратот и нозите и му се пожали на сопругот.

  Како што минуваа деновите, нејзината состојба се влошуваше и мажот ја однесе во болница. Но беше предоцна. Младата мајка остана парализирана од вратот надолу.

  Низата тестови открија дека Холи боледува од Гијен – Баеров синдром (ГБС). Нарушувањето може да биде опасно по живот ако го попречува дишењето, работата на срцето и крвниот притисок.

  Во времето кога Холи требало да се грижи за своето бебе, живеела на апарати. Меѓутоа со време, работите почнале да се менуваат на подобро.

  Холи благодарение на поддршката и грижата на членовите, а посебно на сопругот како и медицинскиот персонал била се подобро и подобро.

  Таа сакала да си ја поврати сила и да се врати дома кај својата ќеркичка Кејси.

  Набрзо почнала да зборува, да се движи, да јаде и да се облекува сама. Се вратила дома по 4 месеци престој во болничкиот кревет и сега ужива во времето поминато со своето девојче.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.