6 C
Skopje
сабота, април 20, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Родителите ставиле камера во собата на нивниот 2-годишен син и останале без зборови од она што го виделе

  Родителите ставиле камера во собата на нивниот 2-годишен син за да видат што прави детето навечер и зошто секое утро го наоѓаат на подот, пишува Дејли Мејл.

  Пејџ (28), мајка на 23-месечниот Фин, влегла во неговата соба едно утро и го видела нејзиниот син како спие покрај нивното куче, иако претходната вечер го ставила во креветчето.

  Детето и четириножниот миленик по име Брутус се неразделни од појавувањето на Фин. Бебето имало проблеми со срцето, лекарите направиле неколку операции и кучето како да почувствувало се и не го оставило.

  Така малиот доби пријател и заштитник во лицето на четириножниот миленик од расата Боксер.
  Иако Фин повеќе нема здравствени проблеми, неговото пријателство со кучето продолжува.

  И од моментот кога почна да спие во сопствената соба, секое утро родителите почнаа да го наоѓаат на подот, стуткан покрај кучето.

  „Пред околу еден месец, Фин почна да спие во својот „голем кревет за момче“ пред нешто повеќе од еден месец.

  Брут се приближуваше до него и почна да спие во неговиот кревет секоја вечер. Лежеше до него како да сакаше да не падне од креветот.

  Фин потоа почнал да спие на подот, а Брутус до него.

  Пејџ и нејзиниот сопруг решиле да стават камера во собата на нивниот син и да видат што прави детето навечер. Снимката буквално ги воодушеви.

  Излегува дека секоја вечер откако ќе ја напуштат неговата соба, Фин го зема своето ќебе и плишана играчка и легнува до својот четириножен пријател.

  На снимката се гледа како кучето трпеливо чека неговиот мал пријател да се смири врз него и двајцата заспиваат.


  „Брутус сака да биде во собата на Фин. Тој не е тип на куче што прави нешто што не сака. „Никој не го тера да биде во оваа ситуација“, рече Пејџ. / jenata.blitz.bg

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.