6 C
Skopje
четврток, март 23, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Дедо Добри – Заштитете ги вашите души! Ако немате вера – засекогаш сте изгубени! Запомнете

  „Бог ми даде добра молитва да се молам, но ѓаволот ме натера да заборавам. И таа беше многу убава! Затоа сега повторно се молам...

  Пред 12 години беше пронајден гладен и затворен на таванот – вака изгледа денес

  Во 2010 година, момче со Даунов синдром беше пронајдено гладно и без надзор на таванот од неговиот дом. Џовани Гови Иствуд тогаш имал 6...

  Топлата вода лечи повеќе од 20 болести, само треба да знаете како да ја користите

  Топлата вода е една од најголемите погодности во нашиот секојдневен живот. Толку сме навикнати што годишното спречување на системите за греење, што доведува до...

  Тајната на светата вода и како да се лекува со неа

  Светата вода е суштински дел од нашата религија. Во православието се користи за сите ритуали: крштевки, за благослов, во тешки времиња, против болести. Исто така, служи...

  Родителите ставиле камера во собата на нивниот 2-годишен син и останале без зборови од она што го виделе

  Родителите ставиле камера во собата на нивниот 2-годишен син за да видат што прави детето навечер и зошто секое утро го наоѓаат на подот, пишува Дејли Мејл.

  Пејџ (28), мајка на 23-месечниот Фин, влегла во неговата соба едно утро и го видела нејзиниот син како спие покрај нивното куче, иако претходната вечер го ставила во креветчето.

  Детето и четириножниот миленик по име Брутус се неразделни од појавувањето на Фин. Бебето имало проблеми со срцето, лекарите направиле неколку операции и кучето како да почувствувало се и не го оставило.

  Така малиот доби пријател и заштитник во лицето на четириножниот миленик од расата Боксер.
  Иако Фин повеќе нема здравствени проблеми, неговото пријателство со кучето продолжува.

  И од моментот кога почна да спие во сопствената соба, секое утро родителите почнаа да го наоѓаат на подот, стуткан покрај кучето.

  „Пред околу еден месец, Фин почна да спие во својот „голем кревет за момче“ пред нешто повеќе од еден месец.

  Брут се приближуваше до него и почна да спие во неговиот кревет секоја вечер. Лежеше до него како да сакаше да не падне од креветот.

  Фин потоа почнал да спие на подот, а Брутус до него.

  Пејџ и нејзиниот сопруг решиле да стават камера во собата на нивниот син и да видат што прави детето навечер. Снимката буквално ги воодушеви.

  Излегува дека секоја вечер откако ќе ја напуштат неговата соба, Фин го зема своето ќебе и плишана играчка и легнува до својот четириножен пријател.

  На снимката се гледа како кучето трпеливо чека неговиот мал пријател да се смири врз него и двајцата заспиваат.


  „Брутус сака да биде во собата на Фин. Тој не е тип на куче што прави нешто што не сака. „Никој не го тера да биде во оваа ситуација“, рече Пејџ. / jenata.blitz.bg

  Latest Posts

  Дедо Добри – Заштитете ги вашите души! Ако немате вера – засекогаш сте изгубени! Запомнете

  „Бог ми даде добра молитва да се молам, но ѓаволот ме натера да заборавам. И таа беше многу убава! Затоа сега повторно се молам...

  Пред 12 години беше пронајден гладен и затворен на таванот – вака изгледа денес

  Во 2010 година, момче со Даунов синдром беше пронајдено гладно и без надзор на таванот од неговиот дом. Џовани Гови Иствуд тогаш имал 6...

  Топлата вода лечи повеќе од 20 болести, само треба да знаете како да ја користите

  Топлата вода е една од најголемите погодности во нашиот секојдневен живот. Толку сме навикнати што годишното спречување на системите за греење, што доведува до...

  Тајната на светата вода и како да се лекува со неа

  Светата вода е суштински дел од нашата религија. Во православието се користи за сите ритуали: крштевки, за благослов, во тешки времиња, против болести. Исто така, служи...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.