6 C
Skopje
понеделник, мај 20, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Родителите дознале дека нешто не е во ред со нивното бебе и го напуштиле, 4 години подоцна се случило чудо

  Бебе било напуштено од неговите родители штом сфатиле дека нешто не е во ред со него. Детето се вика Кирил и поминало речиси 4 години во сиропиталиште во Казахстан, пишува zazhenata.bg.

  Кирил е роден без десна рака, а сиропиталиштето изгуби секаква надеж дека детето ќе биде однесено во дом и ќе ја добие потребната грижа и љубов.

  Бидејќи е различен, тешко се спријателува во сиропиталиштето и најчесто е тажен.

  Еден ден, неговиот живот радикално се менува. Канадска двојка – Даг и Лесли го гледаат детето и одлучуваат дека тоа е нивниот син. И покрај неговите посебни потреби, парот одлучил да го посвои.

  Дури и сиропиталиштето се обиде да ги разубеди, но безуспешно.

  Кога Кирил пристигнал во Канада, на аеродромот го пречекал неговиот нов дедо, кој исто така имал само една рака.

  Старецот клекнал пред малиот Кирил и го прегрнал, тоа бил магичен момент за детето, бидејќи првпат се среќава со некој како него.

  Детето сфати дека не е само, почувствува поддршка и љубов.

  Почна да учи англиски, да стекнува нови пријатели и да добива поддршка.

  Дедото на детето е успешен бизнисмен и параолимписки натпреварувач.

  Тој му покажува на Кирил како да се бори во животот и да успее.

  Возбудлива приказна со среќен крај. Секое дете, колку и да е различно, заслужува да расте во пријатна средина каде што се чувствува згрижено, сакано и достоинствено.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.