6 C
Skopje
четврток, октомври 6, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Поради „СРАМОТ“ Марија ја избркаа од селото: Им одговори со основање ГРАД само за жени, во кој важат ПОСЕБНИ правила!

  Градот го основала Марија Сенорина де Лима, која била протерана од нејзиното село поради прељуба. Ноива до Кордеиро се наоѓа во Бело...

  „Беше ДОБРА, наеднаш и отекоа рацете и нозете“: Мама ги опиша симптомите на ОПАСНА состојба која се јавува кај децата

  Една мајка раскажала како на нејзиното дете му отекле рацете и нозете, и како итно завршила во болница. Тоа беше опасна состојба која може...

  ДЕТАЛЕН СПИСОК НА ПРОФЕСИИ И ПЛАТИ: Еве колку заработувате во Германија и кои работни места се најбарани

  Германија се смета за една од најсилните европски економии. Платите во оваа земја отсекогаш се сметале за добри, па не е ни чудо што...

  ГОЛТАЈЌИ СОЛЗИ, И РЕКОВ НА СВЕРКА МИ – ТИ НЕ МЕ САКАШ! Нејзиниот одговор ме распарчи

  Проблемите меѓу свекрвата и снаата се стари колку и човештвото. Свекрвите и снаите обично се жалат една за друга кај роднините, а блогерката од...

  „Родив син, а подоцна мојот сопруг Бојан дозна дека е неплоден“

  Санела реши јавно да ја сподели својата приказна и покрај тоа што знае дека многумина ќе ја осудат.

  Жената посакувала да има дете од својот сопруг, кој многу го сакала. Желбата стана реалност, но на начинот на кој таа планираше.

  Следува вистинска приказна која се случила во соседна Србија:

  „Пред да се омажам, бев многу весела девојка, секогаш спремна да флертува. Пред својот сопруг, бев во врска со едно момче, кое подоцна се пресели во Сараево и јас многу тагував по него. Кога ја започнав врската со мојот сегашен сопруг Бојан, односот ни беше здодевен и комплициран, при што јас едноставно сакав да избегам од него и така раскинавме.

  Живеев во мало село, па раскинување наместо брак, таму се сметаше за срамота. Но, јас не се грижев многу и избегав со човек од соседното село. Отидовме во Белград, каде што живеевме извесно време. Но, еден ден ме посети Бојан. Започна да плаче, ме молеше да му се вратам, ми велеше дека многу ме сакал…

  Му се вратив. Му се вратив бидејќи чувствував вина што претходно така му раскинав, а воедно и размислував дека има карактер кој сепак можам да го издржам. Сметав дека треба да се смирам, бидејќи поинаку никој никогаш нема да ме сака. Тогаш имав 25 години.

  Сега времињата се смениле, денес е различно, тогаш беше поинаку. Не очекував многу од нашата врска, едноставно ми беше сеедно.

  Потоа се трудевме да добиеме дете. Секогаш имавме односи без заштита, но јас никогаш не останав бремена. Бев очајна, а и Бојан страдаше заедно со мене. На крај, бевме како двајца пријатели во врска.

  Во меѓувреме војната започна и бегалците дојдоа во нашето село. Тогаш се врати и мојата најголема љубов од Сараево. Токму тогаш кога јас и Бојан требаше да стапиме во брак.

  Вечерта пред свадбата, спиев со љубовта на мојот живот. Откако ми прости што не сум го чекала, започнавме да се гледаме често, иако јас сега веќе бев омажена жена. И така…Некаде во текот на 1995-та година, јас останав бремена.

  Родив син. На никој никогаш не кажав чие е детето. Мислев, никој нема да забележи, но како што синот растеше, така сè повеќе личеше на неговиот вистински татко. Сестрата на мојот сопруг започна да се сомнева, а јас имав претчувство дека вистината ќе се дознае. Но, јас одбив да размислувам за тоа и се фокусирав целосно на своето дете. Тој порасна во прекрасно момче.

  По неколку години, мојот сопруг се разболе и по бројните лекарски прегледи, воедно дозна дека е неплоден. Тој ден никогаш нема да го заборавам. Си дојдов дома, тој ме чекаше во дворот. Погледот му беше поразличен. Го прашав што се случува, а тој само ми рече дека му простува.

  И двајцата плачевме долго време, но на крај Бојан одлучи тоа да го задржиме како наша тајна, бидејќи нашето семејство е среќно и таа среќа не треба да ја уништуваме.

  Но, потоа следуваше огромна непријатност. Дозна и семејството на Бојан и започна да ме избегнува и да го избегнува мојот син, како да не сме ниту роднини, не сакаа да нè погледнат. Боли, многу боли…“

  Latest Posts

  Поради „СРАМОТ“ Марија ја избркаа од селото: Им одговори со основање ГРАД само за жени, во кој важат ПОСЕБНИ правила!

  Градот го основала Марија Сенорина де Лима, која била протерана од нејзиното село поради прељуба. Ноива до Кордеиро се наоѓа во Бело...

  „Беше ДОБРА, наеднаш и отекоа рацете и нозете“: Мама ги опиша симптомите на ОПАСНА состојба која се јавува кај децата

  Една мајка раскажала како на нејзиното дете му отекле рацете и нозете, и како итно завршила во болница. Тоа беше опасна состојба која може...

  ДЕТАЛЕН СПИСОК НА ПРОФЕСИИ И ПЛАТИ: Еве колку заработувате во Германија и кои работни места се најбарани

  Германија се смета за една од најсилните европски економии. Платите во оваа земја отсекогаш се сметале за добри, па не е ни чудо што...

  ГОЛТАЈЌИ СОЛЗИ, И РЕКОВ НА СВЕРКА МИ – ТИ НЕ МЕ САКАШ! Нејзиниот одговор ме распарчи

  Проблемите меѓу свекрвата и снаата се стари колку и човештвото. Свекрвите и снаите обично се жалат една за друга кај роднините, а блогерката од...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.