6 C
Skopje
сабота, мај 25, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Решена мистеријата: Шерифовиќ призна што правела позади сцената пред да настапи на Евровизија

  Марија Шерифовиќ ја донесе Европа во Белград, кога со песната „Молитва“ победи на Евровизија во 2007 година. После 12 години, пејачката се присетила на се, па без затегање, открила што правела пред настапот.

  -Тешко е да се сетам како се чувствуват, одамна беше. Имав само 22 години. Не може човек да биде свесен за тоа во тој момент. Знам само дека беше невидена гужва и дека некои 30 луѓе легнаа на мене, ме прегрнуваа, ме тегнеа, паѓаа во несвест. Она што е најважно од се е тоа што мојот народ се почувствува горд и дека храбро се „маваше во гради“ – рекла Марија, па признала дека воопшто не била така самоуверена како што делувало на тв екраните.

  Таа кажала дека чувствувала дека душата ќе ја испушти на скалите, но признала дека не е тип кој многу сака да губи.

  Марија кажала и детали од позади сцената и изнела тајна стара 12 години.

  -Толку бевме опуштени пред настапот што дури и испивме по една чаша вино – рекла Марија, која открила дека во финалето ѝ било сеедно како ќе биде, затоа што тогаш е се во Божји раце. Била свесна дека немала да отпее многу полошо од полуфиналето, па била опуштена.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.