6 C
Skopje
вторник, март 21, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Исповед на очајна сопруга: Маж ми изневерува со братучедка ми и не знам што да правам

  Месец дена сум во хаос. Сè тргна наопаку од моментот кога за прв пат дознав дека братучедка ми има нешто повеќе со мојот сопруг...

  Спаси човечки живот: Древен кинески трик ги спасува луѓето по мозочен удар!

  Игла може да го спаси животот на пациент со мозочен удар. Овој совет е од кинески професор. Чувајте игла или игла за шприц во вашата...

  Ако одите да ги посетите вашите роднини на гробишта: 4 забрани кои не треба да се прекршуваат

  Ако одите да ги посетите вашите роднини на гробишта, има 4 забрани кои не смеете да ги прекршите за да не привлечете несреќа и...

  Баба ми секогаш ме нарекуваше странец, а не нејзин внук. Пораснав и станав богат. Еден ден таа дојде на мојата работа

  Од кога се сеќавам, баба ми секогаш ме нарекуваше странец, а не домородец. Зошто се одлучила така, не знам. На крајот на краиштата, надворешно...

  РЕПУБЛИКА: СДСМ излегува од Влада после инцидентот со Џафери

  Пораталот Република преку својата рубрика “Двоглед“ објави сатирична објава на сметка на синоќешните случувања во Собранието.

  Текстот причитајте го во прилог:

  СДСМ соопшти дека излегува од Владата поради низата несогласувања со коалициониот партнер ДУИ, кои кулминираа синоќа на седницата на која не му беше одземен пратеничкиот имунитет на поранешниот спикер, Трајко Вељановски.

  Синоќа откако имаше неуспешен обид да се изгласа одземање на имунитетот на Вељаноски, после гласањето 4-4 во комисијата за мандатно-имунитетски прашања, жестоко реагираа пратениците и генералниот секретар на СДСМ. Токму затоа СДСМ презеде итни чекори и на вонредната прес конференција која ја одржа лидерот на СДСМ, Зоран Заев беше соопштено дека тој и сите владини функционери заминуваат од владата бидејќи се разочарани од третманот кој го добиваат од своите коалициони партнери ДУИ.

  Ги читав утрово статусите на Павле, на Мухи, на Кирац… И соопштувам дека во мене како да се скрши нешто. Можеби сликата од Талат која ми беше урамена до срцето падна при овој голем потрес и се скрши, изјави премиерот со растреперен глас.

  Гледам дека и тие се со скршени срца до толку што не се сетиле ни самите да дадат оставки или да побараат оставка од Талат поради неговите постапки, па затоа решив јас како лидер да преземам чекор и да поведам како најхрабар. Затоа соопштувам дека излегуваме од Владата на Република Македонија и ги оставаме ДУИ да работат сами внатре во зградата, соопшти Заев.

  Овој чекор не е лесен, но е морален и задолжителен, додаде премиерот.

  Целосната вест прочитајте ја на овој ЛИНК

  Latest Posts

  Исповед на очајна сопруга: Маж ми изневерува со братучедка ми и не знам што да правам

  Месец дена сум во хаос. Сè тргна наопаку од моментот кога за прв пат дознав дека братучедка ми има нешто повеќе со мојот сопруг...

  Спаси човечки живот: Древен кинески трик ги спасува луѓето по мозочен удар!

  Игла може да го спаси животот на пациент со мозочен удар. Овој совет е од кинески професор. Чувајте игла или игла за шприц во вашата...

  Ако одите да ги посетите вашите роднини на гробишта: 4 забрани кои не треба да се прекршуваат

  Ако одите да ги посетите вашите роднини на гробишта, има 4 забрани кои не смеете да ги прекршите за да не привлечете несреќа и...

  Баба ми секогаш ме нарекуваше странец, а не нејзин внук. Пораснав и станав богат. Еден ден таа дојде на мојата работа

  Од кога се сеќавам, баба ми секогаш ме нарекуваше странец, а не домородец. Зошто се одлучила така, не знам. На крајот на краиштата, надворешно...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.