6 C
Skopje
сабота, март 2, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Репрезентативецот Магдевски во Фени индустри

  Кошаркарскиот репрезентативец на Македонија, Андреј Магдевски, кариерата ја продолжува во екипата на Фени индустри.

  magdevski

  Андреј Магдевски потпиша едногодишен договор со Фени индустри, екипa која сезонава покрај во домашното првенство ќе се натпреварува и во БИБЛ лигата.

  Магдевски минатата сезона ја започна во белградски Партизан, кој подоцна го испрати на позајмица во ОКК Београд.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.