6 C
Skopje
сабота, септември 24, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Кинески професор: 6 начини за лекување на вртоглавица

  Кинескиот професор Ли Гуилин нуди сет од 6 вежби кои помагаат при вртоглавица Без разлика која е причината за вртоглавицата, секој што чувствува вртоглавица може...

  Најсилниот природен лек на светот – рецепт стар со векови за лекување на алергија

  Доколку патите од кивање, солзење на очите, течење од нос, црвенило и отоци на слузокожата, особено пролетно време, веројатно станува збор за симптоми на...

  Лek од Библијата cтap 3000 години кoj гo oбнoвyвa имyнитeтoт и пpoчиcтyвa oд тokcини

  Маслиновиот лист има многу лековити својства. Олеуропеинот е најактивното соединение во лисјата на маслиновото масло кое има докажан терапевтски ефект. Маслиновото дрво се споменува...

  Дали кога ќе станете од спиење на вашата перница е влажна : Причината за тоа ќе ве изненади

  Она што често знае да се случи е после спиење, на перницата да направиме мала „бара“ од плуканка, а на многу луѓе тоа многу...

  Ремек дело на Паје, Франција ја победи Романија

  Димитри Паје со брилијантен потег спречи изненадување на стартот на Европското првенство во фудбал. Домаќинот Франција во првиот ме на 15-то континетално првенство ја совлада Романија со 2-1 (0-0).

  https://www.youtube.com/watch?v=piqaPCK8s30

  Франција не блескаше, напротив покажа многу слабости, но успеа во намерата да стартува со победа на ЕУРО 2016. Индивидуалното мајсторство на Паје, еден од ретките кои не потфрли вофранцускиот состав, им ги обезбеди трите бода на „триколорите“.

  За разлика од Французите, Ромаците тактички одиграа беспрекорно,со висок пресингцелосно ја уништија организацијата на играта на противникот, а уште на стартот пропуштија можност да го шокираат домаќинот.

  По корнерот на Станчу, во четвртата минута, Андоне од пет метри не успеа да го совлада Љорис.

  Францијапрвата шанса ја имаше седум минути подоцна кога Гризман од три метри го погоди дирекот.

  Во финишот Жиру биеше со глава над голот, а по асистенцијата на Паје Кирикеш го спречи Гризман да постигне гол.

  Првиот гол на натпреварот го постигна Жиру во 57.минута. Паје нафрли од десната страна, а напаѓачот на Арсенал, во скокот, го фаулираше Татарушану пред со глава да ја сврти топката во голот.

  Правдата за лошата одлука на Виктор Кашаи стигна четири минути подоцна, кога унгарскиот судија по невнимателниот старт на Евра врз Станчу покажа на белата точка. Сигурен реализатор беше Станку.

  Примениот гол внесе дополнителна нервоза кај Французите кои не успеаја да посериозно а е заканат кон голот на Татарушану.

  Агонијата ја прекина Паје, тој во претпоследната минута, поедна долга акција на десната страна успеа топката да ја намести на левата нога и со прецизен удар да го погоди подалечниот агол.

  Првото коло во А групата ќе го комплетираат в сабота Швајцарија и Албанија.

  Latest Posts

  Кинески професор: 6 начини за лекување на вртоглавица

  Кинескиот професор Ли Гуилин нуди сет од 6 вежби кои помагаат при вртоглавица Без разлика која е причината за вртоглавицата, секој што чувствува вртоглавица може...

  Најсилниот природен лек на светот – рецепт стар со векови за лекување на алергија

  Доколку патите од кивање, солзење на очите, течење од нос, црвенило и отоци на слузокожата, особено пролетно време, веројатно станува збор за симптоми на...

  Лek од Библијата cтap 3000 години кoj гo oбнoвyвa имyнитeтoт и пpoчиcтyвa oд тokcини

  Маслиновиот лист има многу лековити својства. Олеуропеинот е најактивното соединение во лисјата на маслиновото масло кое има докажан терапевтски ефект. Маслиновото дрво се споменува...

  Дали кога ќе станете од спиење на вашата перница е влажна : Причината за тоа ќе ве изненади

  Она што често знае да се случи е после спиење, на перницата да направиме мала „бара“ од плуканка, а на многу луѓе тоа многу...

  АКТУЕЛНО

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  БАБИЧКА ОД СКОПЈЕ: ЈАС ГИ РОДИВ, ГИ ЧУВАВ, ГИ ШКОЛУВАВ, КОГА ТРЕБАШЕ ТИЕ МЕНЕ ДА МЕ ЧУВААТ МЕ ОСТАВИЈА ВО ДОМ

  Осумдесет годишната Баба Олга од Скопје веќе 5 години живее во Дом за стари лица. Ја раскажува својата приказна како после толку годони се...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.