6 C
Skopje
вторник, април 16, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Рекорден пад на цената на горивата

  Регулаторната комисија за енергетика ги објави новите цени на горивата, кои ќе важат од полноќ.

  Дизелот поевтинува за 6, а 95-ка и 98-ца за 7,5 денари. Ова е рекорден пад на цената на горивата во земјава.

  Новите цени на горивата се: Еуросупер 95 ќе се продава за 54,5 денари, Еуросупер 98 за 56,5 денари и дизелот за 48,5 денари

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.