6 C
Skopje
недела, јули 21, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Река до Пендаровски: Вие сте на власт, а нема ниту еден зад решетки поради тоа што има 20 илјади прислушувани разговори

  Жешка дебата имаа претседателските кандидати Блерим Река, Гордана Силјановска Давкова и Стево Пендаровски во „Детектор“ на телевизија Сител.

  Имено, кандидатот поддржан од БЕСА и Алијанса за Албанците Блерим Река му се обрати на Пендаровски со зборовите:

  -Стево, извини што ти упаѓам, но каде се судските одлуки за тоа 20.000 прислушување? Зошто еден не е затворен во затвор? За 20.000 бомби отиде се тоа и никој не отиде така. Немојте така на власт сте, никој не е затворен. – му порача Река на Пендаровски.

  Оваа реакција на Река дојде откако Пендаровски почна да ја обвинува претходната власт на ВМРО-ДПМНЕ за прислушувањето.На оваа реплика, кандидатот на СДСМ остана целосно без аргументи. А на тврдењата на Река се надоврза Сиљановска.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.