6 C
Skopje
петок, март 1, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Реал потврди дека Маријано се враќа на „Бернабеу“

  Само 14 месеци откако си замина од Реал Мадрид, Маријано Дијаз се враќа на „Сантијаго Бернабеу“ во експресниот договор кој „кралскиот клуб“ ја искористи можноста да го земе откако претходно Лион и Севилја се договорија за трансфер од 30 милиони евра плус 5 милиони евра во бонуси.

  Сега, Маријано потпиша петгодишен договор за Реал Мадрид, кои ќе платат 22 милиони евра за договорот. На Каталонецот не му пречеше договорот со Севилја, но секако му годи и повикот на Хулен Лопетеги, иако нема да биде гарантиран стартер кај „Лос бланкос“.

  Маријано беше дел од академијата на Реал Мадрид од 2011 година, пред во 2015/16 да игра во Б-клубот, Кастилја и да постигне 25 гола. Иако беше повикан во првиот тим, немаше многу шанси да игра, пред да замине за Лион, каде што постигна 21 гола минатата сезона.

  Текстот Реал потврди дека Маријано се враќа на „Бернабеу“ е превземен од МАКФАКС.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.