6 C
Skopje
четврток, јули 18, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Раца повеќе не смета на Трајковски

  Кошаркарскиот репрезентативец Бојан Трајковски повеќе не е дел од националниот тим, кој веќе една недела во Скопје се подготвува за настап во квалификациите за пласман на Европското првенство во 2017 година.

  (Фото: Екипа)
  (Фото: Екипа)

  Селекторот на националниот тим, Драган Раца, повеќе не смета на услугите на крилниот центар, бидејќи тој се однесувал непрофесионално кон репрезентацијата.

  Имено, Трајковски побарал слободен ден од селекторот бидејќи бил кум на свадба, но како што информира селекторот, тој по слободниот ден воопшто не се појавил на тренинзите.

  Според селекторот, со својот однос Трајковски покажал непочитување кон националниот тим и за него нема повеќе место во репрезентацијата.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.