6 C
Skopje
петок, март 1, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Расте бројот на загинати по пукањето на браната, досега никој не е пронајден жив

  Бројот на загинатите по пукањето на браната во Бразил порасна на 60, додека 292 лица се водат за исчезнати.

  Досега никој не е пронајден жив, јави АП.

  Официјалните лица стравуваат дека бројот на жртви ќе продолжи да расте.

  Бразилските власти во неделата ја стопираа на неколку часа потрагата по евентуални преживеани бидејќи постоела опасност дека ќе пукне уште една брана во сопственост на истата рударска компанија, но опасноста подоцна е отстранета.

  Засега не е познато што го предизвикало пукањето на браната, а поради претпазливост, евакуирани се жителите на околните села.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.