6 C
Skopje
среда, август 17, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Вера Кочовска: Болни сме поради нашите гревови кои за жал удараат и по нашите децата. И децата на нивните деца ..

  На 27 јули се навршуваат 76 години од раѓањето на феноменот Вера Кочовска, познатата бајачка и исцелителка, кај нашиот сосед. Приказната за нејзиниот живот...

  Илјадници пензионери му благодарат на проф. Филатов: Пијте ја чудесната смеса 1 месец за засекогаш да ги фрлите очилата

  Очите се еден од најважните и најнежните органи во човечкото тело. Тие се најразвиени кај нас. Секојдневно е потребно внимание и соодветна грижа за нив,...

  Гостите мислат дека во мојот стан има скапи мириси, но сè во мојата куќа мириса на овие мали трикови

  Сакам кога куќата има ненаметлива деликатна арома. Но, во исто време, не можам да поднесам мириси од продавница и други освежувачи за воздух. Нивните...

  420 евра месечно ќе добива секој полнолетен Бугарин, без разлика дали работи или не

  420 евра месечно за секој возрасен Бугарин и 420 лева за дете - ова го предвидува концептот на безусловен основен приход. Еден од седумте...

  Ракот требало да го убие за неколку недели, но благодарејќи на оваа диета жив е веќе неколку години

  Роб Мубери успеал да се избори со лошите прогнози на лекарите поради ракот, според нив му останале уште неколку недели живот па сега милиони луѓе зборуваат за храброста на овој човек.

  Иако поради ракот од кој боледувал му предвидувале само уште неколку недели, тој традиционалниот третман го заменил со сурова веганска храна. Неговата приказна станала позната кај луѓето откако неговата сопруга Аманда објавила пост кој го споделил пејачот Тим МекГрав.

  Откако му е констатиран 4-ти стадиум рак на црева и ректум 2012 година, по зборовите на лекарите му останале уште неколку недели живот. Поранешниот бармен кој својата жена ја запознал додека работеле во Лас Вегас, превземал храбар чекор кога престанал со традиционалниот третман и преминал на сурова веганска исхрана.

  Аманда подоцна на Фејсбук објавила статус во кој напишала дека преминувањето на холистички пристап на лечење направил чудо и ракот се намалил за 80 проценти.

  Кантри пејачот наишол на видео и го споделил на својот профил како и многу други случаи и снимки од своите фанови претходно.

  Роб и Аманда основале фондација која се бави со пружање на помош на семејства на лица болни од рак кои немаат пари да се борат со опасната болест.

  Во објавеното видео Аманда објаснила како тие двајца се запознале во 2011. година, и дека по еден месец излегле на состанок, а по 5 месеци почнале да живеат заедно. Роб набрзо по тоа почнал да се чувствува лошо и по посетата на неколку лекари дијагностициран му е колоректален рак. Една ноќ во болница тој ја запросил а таа прифатила.

  По првата доза хемотерапија Роб не покажал никакви знаци на подобрување, поради што одлучиле да ја одбијат втората доза и да пробаат холистичко лекување.

  Иако лекарите му рекле дека се наивни, по само три недели веганска исхрана неговиот рак се повлекол за 80 проценти. До крајот на 2014 година не имало трага од болеста.

  – Лудо е кога ќе помислите дека пред неколку години се било против вас, но тоа покажало дека љубовта може да направи чуда, рекла Аманда.

  Latest Posts

  Вера Кочовска: Болни сме поради нашите гревови кои за жал удараат и по нашите децата. И децата на нивните деца ..

  На 27 јули се навршуваат 76 години од раѓањето на феноменот Вера Кочовска, познатата бајачка и исцелителка, кај нашиот сосед. Приказната за нејзиниот живот...

  Илјадници пензионери му благодарат на проф. Филатов: Пијте ја чудесната смеса 1 месец за засекогаш да ги фрлите очилата

  Очите се еден од најважните и најнежните органи во човечкото тело. Тие се најразвиени кај нас. Секојдневно е потребно внимание и соодветна грижа за нив,...

  Гостите мислат дека во мојот стан има скапи мириси, но сè во мојата куќа мириса на овие мали трикови

  Сакам кога куќата има ненаметлива деликатна арома. Но, во исто време, не можам да поднесам мириси од продавница и други освежувачи за воздух. Нивните...

  420 евра месечно ќе добива секој полнолетен Бугарин, без разлика дали работи или не

  420 евра месечно за секој возрасен Бугарин и 420 лева за дете - ова го предвидува концептот на безусловен основен приход. Еден од седумте...

  АКТУЕЛНО

  420 евра месечно ќе добива секој полнолетен Бугарин, без разлика дали работи или не

  420 евра месечно за секој возрасен Бугарин и 420 лева за дете - ова го предвидува концептот на безусловен основен приход. Еден од седумте...

  Печалбарска сцена што го расплака целиот Балкан: Се збогуваат на автобуска станица, тој заминува без неа и детето …

  Фотографијата од младиот брачен пар што се разделува на автобуската станица во Тузла за кратко време ги запали социјалните мрежи и предизвика коментари полни...

  Бидете внимателни со вашите сметки во Грција! Лажат (ФОТО)

  Балканка решила да ги предупреди нашите граѓани за шеми кои се прават во рестораните во соседна Грција. Таа прецизира дека кога им дале забелешка...

  Татkото бил „презафатен“ со мобилниот за да го погледне синот – 2 минути подоцна ја сфатил својата грешка

  Технологијата ни даде неверојатни можности за комуникација кои беа научна фантастика со децении. Технологијата, а особено телефоните, не поврза и не раздели повеќе од...

  Мајката го оставила момчето (3) на гробишта, но Господ се погрижил за него

  Бог е секогаш со нас. Тој нè чува и бдее над сите околу нас. Така тој се грижел за 3-годишно момче кое мајка му,...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.