6 C
Skopje
петок, март 24, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Секоја жена над 40 ќе биде благодарна: 2 лажици кафе на кремот и заборавате на брчките

  Намалете ги брчките дома со маска од 2 состојки. Заборавете на скапите креми. Клучот за убава кожа која изгледа млада и цврста и по 40-тата...

  Семејно куче го жртвувало својот живот за да спаси бебе од запален дом

  Многу често слушаме за приказни во кои кучињата ги жртвуваат своите животи во име на животите на своите најблиски. Поло е само еден од...

  Девојка се омажи за бездомник, тој го зема микрофонот и и се обраќа со зборовите

  Јасмин отсекогаш била девојка со љубезно срце. Но, кога му пришла на бездомник кој живее на улица во близина на нејзината куќа за да...

  Цел живот го гледаш овој цвет, а не се ни сомневаш што лекува! Ќе се воодушевите

  Здравецот е убава, исклучително ароматична и многу корисна билка. Кога ги подготвувате вашите домашни компоти од сливи или вишни, ставете по 1 лист здравец,...

  Работи кои ги прават само Балканците: Кога си одите од гости застанувате на вратата и зборувате барем уште еден час

  Дали некогаш сте се запрашале што нас Балканците нè прави поразлични од другите? Или можеби веќе знаете? Кои карактеристики нè прават поразлични од Германците, Кинезите или Американците?

  Балканците имаат неколку карактеристики кои ги прават поразлични од другите народи, а сигурно и вие ќе се пронајдете во повеќето:

  1. Моравте да делите соба со братот или сестрата сè додека не наполнивте 27 години.

  2. Сè што јадете мора да биде зачинето со кромид и лук.

  3. На аеродром обично имате најмногу куфери.

  4. На забавите обично касните најмалку 1 час и мислите дека тоа е сосема нормално.

  5. Сите деца во семејството имаат прекари кои воопшто не се слични со нивните вистински имиња.

  6. Кога си одите од гости застанувате на вратата и зборувате барем уште еден час.

  7. Мајка ви секогаш ви вели дека сте премногу слаби иако имате барем 10 килограми повеќе од нормалното.

  8. Домот ви е преполн со лекови на кои рокот на траење одамна им истекол.

  9. Не знаете да ја употребувате машината за садови.

  10. Ве избркале од некој ресторан затоа што сте биле премногу гласни.

  11. Имате стара искината крпа во кујната и неа најмногу ја употребувате.

  12. Кесите од продавница ги употребувате како кеси за отпадоци.

  13. Вашиот татко барем еднаш има заклaно јагне во дворот.

  14. Никогаш не се придржувате до рецептот кога готвите.

  15. Кога зборувате со родителите, секогаш викаат иако знаат дека сосема добро ги слушате.

  16. Ако повеќе не живеете со родителите, сепак се јавуваат да ве прашаат дали сте јаделе.

  17. Сосема нормално е на свадбата да имате најмалку 300 – 350 гости, некои дури и првпат во живот што ги гледате.

  18. Вашата сестра која има само 15 години може да испие многу повеќе од било кој Американец.

  19. Имате модерни кујнски апарати, ама вашата мајка сè уште ја употребува рерната на дрво во вашиот подрум.

  20. Имате подобар автомобил од вашите родители, иако е на нивен терет.

  21. Вашите родители заминале еднаш на одмор и тоа без да излезат од граница.

  22. Верувате дека вашата иднина е запишана во шолјата за кафе.

  23. Алкохолот го криете по куфери, во пластични шишиња, под тони облека.

  Се пронајдовте некаде?

  Latest Posts

  Секоја жена над 40 ќе биде благодарна: 2 лажици кафе на кремот и заборавате на брчките

  Намалете ги брчките дома со маска од 2 состојки. Заборавете на скапите креми. Клучот за убава кожа која изгледа млада и цврста и по 40-тата...

  Семејно куче го жртвувало својот живот за да спаси бебе од запален дом

  Многу често слушаме за приказни во кои кучињата ги жртвуваат своите животи во име на животите на своите најблиски. Поло е само еден од...

  Девојка се омажи за бездомник, тој го зема микрофонот и и се обраќа со зборовите

  Јасмин отсекогаш била девојка со љубезно срце. Но, кога му пришла на бездомник кој живее на улица во близина на нејзината куќа за да...

  Цел живот го гледаш овој цвет, а не се ни сомневаш што лекува! Ќе се воодушевите

  Здравецот е убава, исклучително ароматична и многу корисна билка. Кога ги подготвувате вашите домашни компоти од сливи или вишни, ставете по 1 лист здравец,...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.