6 C
Skopje
вторник, декември 6, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  ПСИХОЛОГ Тврди: Образованата жена не смее да се омажи за оваа личност – никогаш нема да бидеш добра за него

  Популарниот руски психолог Михаил Литвак за веб-страницата Econet.ru раскажа приказна од неговата канцеларија:

  „Еден ден Марија дојде во мојата канцеларија. Нејзиниот проблем бил следниот – не можела да најде маж за себе.

  Марија е образована и многу успешна директорка на компанија. Зад себе има неуспешен брак и две возрасни ќерки.

  Во секој поглед таа е успешна жена, освен во љубовта. Марија сакаше. Беше лудо вљубена во својот сопруг. Затоа се омажила за него. Додека таа се образувала и „грабнала“ напред, градејќи завидна деловна кариера, нејзиниот сопруг бил обичен работник во компанија со просечна плата. Немаше желба за професионален напредок.

  И како што се развиваше кариерата на Марија, како што таа одеше на врвот, тој стануваше сè понезадоволен и нивниот брак многу страдаше. Еден ден Марија отворено го прашала што треба да направи за да го спаси нивниот брак.

  „Оставете ја работата и грижете се за семејството“, било неговото барање.

  Марија се согласи. Ја напуштила работата и станала домаќинка, а сето тоа заради „мирот во куќата“. Меѓутоа, тој мир никогаш не дојде. Зошто? Мажот беше огорчен, ништо не му одговараше. Му пречеше Марија која кротко седеше дома. Сè го потсетуваше дека таа успеала во животот, а тој некако не.

  Бидејќи ситуацијата во бракот не се подобрила и по неколку години, Марија решила да се разведе. Го оставила сопругот и почнала од почеток.

  Сама ги образувала ќерките, повторно ја издигнала кариерата од пепел, но сепак немала среќа во љубовта. Затоа се обратила на психолог. Еве кој бил нејзиниот проблем:

  Ако вашиот партнер не расте и не се развива со вас, тогаш оставете го без двоумење. Не обидувајте се да го промените. Не трошете го вашето време. Марија се пожали на неправдата, бидејќи мажите кои и се допаѓаат (успешни бизнисмени) имаа домаќинки, мајки, без кариера и успех.

  Оние мажи кои ја сакаа Марија беа главно женкари за кои не доаѓаше предвид. Мојот совет до Марија беше да погледне наоколу меѓу исклучително успешни деловни луѓе кои имаат исти интереси како неа. Ако барате доволно долго, ќе најдете начин да го најдете тоа што го барате.

  Затоа, жени – пишувајте докторски дисертации, брзајте напред и никогаш не гледајте назад. Не гледајте ги луѓето кои се под вас, тие само ќе ве влечат надолу. Ништо добро нема да излезе од тоа. Дури и ако целосно се промените, станете она што тој сака да бидете – дури и тогаш нема да бидете добри за него.

  Подобро да си сам отколку во лошо друштво!“

  Latest Posts

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.