6 C
Skopje
вторник, септември 26, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Продале сè што имаат за да тргнат на пат, по два дена едвај ги спасиле и останаа без ништо

  На новинарите им раскажале дека двајцата биле уморни од работата и дека две години ја планирале оваа авантура. Во меѓувреме Танер возел за Убер за дополнително да заработи.

  Во април лани продале се и купиле бродче кое го нарекле Lagniappe, но дури оваа година се одлучиле да тргнат на пат во нова животна авантура.

  Танер Бродвел и Ники Волш дале отказ и продале се што имале за да купат брод и да тргнат на пат околу светот. Меѓутоа, нивната авантура завршила по само два дена.

  Двојката од Колорадо за бродот издвоиле 5.000 долари и уште толку дале за негово опремување. По два дена пловидба, удриле во непознат објект во близина на брегот во Флорида. Водата почнала да навлегува во бродот, а по 20 минути потонал. Танер и Ники успеале да повикаат помош, а го спасиле и двегодишното куче Реми и малку облека.

  -Продадов се за да го направам ова, а се изгубивме за 20 минути, вели Тарнет за Tampa Bay Times.

  Танер е роден во Флорида каде работел како маркетинг агент, а Ники ја запознал во Филаделфија. На новинарите им раскажале дека двајцата биле уморни од работата и дека две години ја планирале оваа авантура. Во меѓувреме Танер возел за Убер за дополнително да заработи. Во април лани продале се и купиле бродче кое го нарекле Lagniappe, но дури оваа година се одлучиле да тргнат на пат во нова животна авантура.

  Два дена подоцна бродот со кој пловеле потонал, а крајбрежната стража им рекла дека ќе им требаат 10.000 долари за да го извадат бродот и да го сместат некаде. Танер и Ники во моментот имаат само 90 долари и им преостанува да се всеалт кај мајката на Танер и да побараат работа. Без оглед на се, не се откажуваат од соништата.

  -Не можеме туку така да се откажеме од нашите сништа, вели Ники.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.