6 C
Skopje
четврток, декември 8, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  Провалил во затворен ресторан, само за да помине четири дена јадејќи и пиејќи…

  Властите во Конектикат тврдат дека еден човек упаднал во ресторан и останал таму четири дена, јадел и пиел колку што можел – сè додека ресторанот бил затворен поради присилното заклучување поради коронавирусот.

  Полицајците од полицискиот оддел во Хејвен го уапсиле 42-годишниот Луис Анхел Ортиз, откако одговориле на извештаите за грабеж. Дури откако ги прегледале безбедносните снимки од внатрешноста на ресторанот, сфатиле колку време престојувал таму.

  Во долгата изјава за инцидентот објавена на социјалните мрежи, полицијата изјавила:
  „Полицајците реагираа на провалата во ресторанот во центарот на градот Краун Стрит. Повикувачот пријавил дека пронашол непознат маж, подоцна идентификуван како Луис Анхел Ортиз, како спие во затворениот ресторан“.

  Пристигнатите полицајци го лоцирале Ортиз во близина на улицата Краун и го привеле. Кај 42-годишниот маж било пронајдено шише рум од ресторанот. Истражителите ја прегледале видео снимката од безбедноста, која потврдила дека првичната провала се случила неколку дена пред саботата кога Ортиз влегол преку страничен прозорец во ресторанот “.

  Офицерите дознале дека Ортиз се послужил во текот на четири дена со храната, пијалоците и пивото во ресторанот.

  Освен што јадел и пиел во ресторанот, Ортиз земал пијалоци и други предмети од ресторанот.

  Како што е соопштено , г-дин Ортиз е обвинет за провала од трет степен, дрскост од трет степен и злосторништво од прв степен за неговите злосторства. Кауцијата му е одредена на 12.500 американски долари.

  За жал, многу бизниси во индустријата за храна и пијалоци беа принудени да се борат со растечката закана за криминал за време на пандемијата и карантинот. Еден извештај тврди дека Њујорк доживеал 75% зголемување на бројот на кражби бидејќи криминалците се обидуваат да ја искористат новата ситуација.

  Latest Posts

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.