6 C
Skopje
понеделник, мај 20, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Прилепчанец ја турнал по скали мајката на својата сопруга

  На прилепската улицата „Адем Адемоски“ во попладневните часови на 22 март, дошло до семеен инцидент.

  Како што информираат од МВР, 77-годишна прилепчанка се обидела да влезе во куќата на нејзината ќерка и зетот, а по кратка расправија со нејзиниот зет, кој не ја пуштал да влезе, тој во еден момент ја турнал и старицата паднала на скалите пред влезната врата од куќата.

  Од падот се здобила со тешки повреди и била хоспитализирана. Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.