6 C
Skopje
вторник, септември 26, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Приказна која секој родител мора да ја прочита – ова е лекција која нема да ја заборавите

  Млад брачен пар влегува во продавница. Мажот и жената долго време ги меркаат шарените играчки кои биле напредени на полицата.

  Тука имало кукла која се смее и која плаче, електрична гитара, минијатурни кујни во кои може да се пецат и торти.

  Не можа да се одлучат. Им пришла млада и отмена продавачка.

  „Видете“, објснува жената, „ние имаме мало девојчеЗ“, но и двајцата сме отсутни по цел ден, а често и навечер“.

  „Станува збор за девојче кое ретко се смее“, продолжил човекот.

  – Сакаме да и купиме нешто што ќе ја усреќи“, повторила жената, „ И кога ќе не нема нас…Нешто што ќе ја развесели кога ќе биде сама“.

  „Жал мие“, љубезно се насмевнала продавачката„ Ние не продаваме родители“.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.