6 C
Skopje
недела, септември 25, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Чистење на тепихот за кратко време – лесен трик

  Чистењето на теписите може да се направи со домашни лекови - ќе блесне од чистота и ќе мириса прекрасно. Две едноставни состојки кои речиси сите...

  Оваа пензионерка ги сруши сите стереотипи и покажа како треба да се облекува жена над 70 години

  Долго време се обидував да ја одвикнам мајка ми од шетање по дома и по двор во бањарка. И не е само тоа што...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Мајка сама го открила ракот на ќерка си, лекарите тврделе дека е обичен запек

  Луиз Милвард (34) од Ворчестершир, правилно дијагностицирала редок вид на рак на црниот дроб на својата двегодишна ќерка додека таа ги пребарувала симптомите на...

  Привлекува пари како луд: Овој предмет ставете го под креветот каде што спиете

  Кога лежиме во кревет, во текот на денот додека одмараме или во текот на ноќта кога спиете, нашиот ум подсвесно ја впива енергијата на местото на кое се наоѓата, па под креветот, според фенг шуи правилата, не би требало да се наоѓа ништо – освен еден исклучок.

  Генерално просторот под креветот мора да биде отворен. Многу луѓе сепак практикуваат да под креветот складираат работи кои не ги користат, а според правилата на фенг шуи учењето, тоа е голема грешка.

  Доколку сакате добар проток на енергија во домот, под креветот не чувајте ништо освен овој предмет. Тој предмет е “кутиај со богатство”.

  Што е всушност кутија со богатство?

  Тоа е специфична фенг шуи алатка за привлекување на одредени желби. За почеток, потребно е да изберете кутија во која ќе чувате работи, а најдобро би било да биде дрвена, бидејќи дрвото ја претставува приземјената енергија на растот, напредокот и делувањето.

  Кога станува збор за тоа што би требало да ставите во кутијата, прво самите себе мора да си го поставите прашањето: “Што ме прави навистина среќен/на?”.

  Изберете предмети за кои мислите дека во животот во внесуваат позитивна енергија и она што само вие го сакате. Нека тоа биде предмет кој ќе ги претставува вашите животни желби.

  Доколку сакате повеќе пари, кутијата наполнете ја со парички, накит, дукати, злато, скапоцени или полускапоцени камења, кристали, но во неа не ставајте монети.

  Доколку пак сакате љубов, кутијата наполнете ја со црвена боја – свеќи, природни мириси, миризливи креми и масла.

  Latest Posts

  Чистење на тепихот за кратко време – лесен трик

  Чистењето на теписите може да се направи со домашни лекови - ќе блесне од чистота и ќе мириса прекрасно. Две едноставни состојки кои речиси сите...

  Оваа пензионерка ги сруши сите стереотипи и покажа како треба да се облекува жена над 70 години

  Долго време се обидував да ја одвикнам мајка ми од шетање по дома и по двор во бањарка. И не е само тоа што...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Мајка сама го открила ракот на ќерка си, лекарите тврделе дека е обичен запек

  Луиз Милвард (34) од Ворчестершир, правилно дијагностицирала редок вид на рак на црниот дроб на својата двегодишна ќерка додека таа ги пребарувала симптомите на...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.