6 C
Skopje
среда, декември 6, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Преспанскиот договор в понеделник влегува во собраниска процедура во Грција

  Парламентарните процедури за ратификација на преспанскиот договор во грчкиот парламент ќе започнат во понеделник, соопшти грчката државна новинска агенција „АНА-МПА“, повикувајќи се на извори од владејачката партија СИРИЗА.

  Изворите за агенцијата нагласуваат дека за време на дебатите во парламентарните комисии и во салата, пратениците ќе имаат доволно време за сите да можат да го искажат своето мислење пред гласањето за ратификација.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.