6 C
Skopje
четврток, јули 18, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Премиерот Заев си ја отвори душата: Откри што прави приватно во слободно време

  Македонскиот премиер Зоран Заев е моментално еден од најконтроверзните политичари, не само во Македонија, туку и на Балканот и во Европа. Имено, неговото име е особено популарно по неговиот храбар потег да стави крај на спорот меѓу Македонија и Грција, со што нашата држава и официјално е Република Северна Македонија интегрирана во НАТО алијансата.

  За неговото минато, Заев се поврзува со многу контроверзни ситуации. Тој е политичар кој беше аболиран од тогашниот претседател Бранко Црвенковски.

  За тоа што прави премиерот Заев во слободно време, тој во одговор на новинарско прашање вели: Имам многу малку време за спорт, но тоа го користам максимално за да спортувам.

  На новинарско прашање колку тој спортува и рекреира одговори дека има многу малку време, но и покрај тоа го користи. Рече дека в недела вози мотор, а во Скопје секој четврток играл фудбал со министрите, но премиерот не бил редовен. Се надева дека во иднина ќе имал повеќе време за спортување за да биде подобро подготвен за секојдневните активности.

  Премиерот додаде дека досега се користеле 2, 3 и лани 5 милиони евра за спортот и сигурно е дека сумата ќе се зголеми.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.