6 C
Skopje
понеделник, декември 4, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Пред да умре од рак, му рекла на сопругот да ги полее цвеќињата во бањата – 5 години подоцна ја открил големата тајна

  Оваа приказна е воодушевувачка и го одзема здивот и ќе ве натера да размислите за моќта на љубовта и како таа влијае на здравјето.

  Во 2009 година, Федер Фитон од Јужна Африка беше погоден од подмолен рак. По 5-годишна битка, нејзиното тело се предаде и таа почина во ноември 2013 година на 69-годишна возраст.

  Меѓутоа, за чудо, пред да замине од овој свет, таа му наредила на својот сопруг да и ги напои цвеќињата во бањата. Тој, се разбира, ја зема при срце оваа желба на својата сакана, но дури по 5 години ја дознава шокантната вистина!

  Човекот беше многу горд на фактот дека цвеќињата беа цело време зелени.

  Но, приказната станува уште поинтересна кога еден ден тој ќе реши да се пресели и секако да ги понесе цвеќињата со себе во својот нов дом. Кога го зел саксијата во раце, сфатил дека пет години полева пластични цвеќиња.

  Приказната ја раскажува неговата ќерка Антонија Никол, која е пожарникар во Лондон.

  „Пред да умре мајка ми, таа му дала строги упатства да ги напои цвеќињата во бањата. Тој, се разбира, и ја исполнил желбата и тоа го одржало во живот. Кога тато дозна дека полевањето вештачки цвеќиња е многу забавно, почувствувавме дека таа е повторно со нас“, вели ќерката.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.