6 C
Skopje
вторник, април 16, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Пред да не напушти: Последна снимка на Шабан Шаулиќ, направена само неколку часа пред да го изгуби животот

  Светот остана без кралот на народната музика Шабан Шаулиќ, кој го загуби живото во сообраќајна несреќа во Германија, која ја доживеа после настап во ноќен клуб.

  Ова е последна снимка од неговиот настап.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.