6 C
Skopje
вторник, мај 30, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Дај си на душата што сака, оти ќе дојде време кога ништо нема да сака, вели 105-годишната баба Калина

  Баба Калина е уникатна појава во животот на општина Свиштов, бидејќи на земјата е веќе 105 години, пишува „Борба“. Стогодишната е родена во 1910...

  Не знаев дека кромидот лекува толку многу болести: Подобро од апчиња

  Кромидот лечи многу болести подобро од таблетите Зошто секој пат одиме во аптека, иако можеме да одиме во кујна? Верувале или не, со векови луѓето...

  Едноставно, но многу ефикасно: Кажете им збогум на темните кругови околу очите и подмладете се за најмалку 10 години

  Работа, грижа за домаќинството, стрес, секојдневни проблеми - ова е само дел од нашиот бурен работен ден. Овој брутален ритам често доведува до недостаток на...

  Мајка на пет деца не може да плати за намирници во продавница, гласот зад себе вели: Сметката ви е веќе платена

  Сиромашна мајка на пет деца добива пријатно изненадување кога остануваат без пари во самопослуга, а непознат човек влегува да и помогне. Ивана и нејзиниот сопруг...

  Предвидување на Баба Ванѓа за 2023 година: Сè ќе се промени, еве што не чека

  Баба Ванга, е позната по своите пророштва. Ја предвидуваше иднината до 5079 година, кога, според нејзиното мислење, светот конечно ќе заврши.

  Ова се најинтересните пророштва на Ванѓа:

  Таа предвиде дека во 2023 година Земјината орбита ќе се промени, во 2028 година астронаутите ќе патуваат во Венера, во 2043 година дека муслиманите ќе владеат со Европа, во 2046 година дека луѓето ќе живеат повеќе од 100 години затоа што лесно ќе ги менуваат органите.

  Потоа, од 2100 година, таа предвиде дека ноќта повеќе нема да постои и дека вештачкото сонце ќе осветли друг дел од планетата, во 2130 година, дека благодарение на вонземјаните, ќе можеме да живееме под вода, а во 2164 година, таа предвиде дека животните би се здобиле со човечки квалитети.

  Од 2183 година таа рече дека Марс ќе стане нуклеарна сила и ќе бара независност од планетата Земја, а веќе во 2256 година непознат вселенски брод ќе донесе мистериозна болест на Земјата. Исто така, во 2229 година, во Франција ќе се роди ново движење на отпор со цел да се потисне исламот во Европа.

  Предвидувањата се враќаат во 3797 година, кога Баба Ванѓа рече дека животот на Земјата ќе исчезне, и дека луѓето ќе се преселат во нова Ѕвезда, а веќе во 4509 година, таа рече дека луѓето конечно ќе се сретнат со Бога и ќе разговараат со него лице в лице во личност, додека во 4599 година.

  Таа предвиде дека луѓето ќе станат бесмртни, додека цивилизацијата ќе го достигне својот врв во 4674 година со население од 340 милијарди луѓе и ќе започне размножувањето со вонземски суштества.

  Latest Posts

  Дај си на душата што сака, оти ќе дојде време кога ништо нема да сака, вели 105-годишната баба Калина

  Баба Калина е уникатна појава во животот на општина Свиштов, бидејќи на земјата е веќе 105 години, пишува „Борба“. Стогодишната е родена во 1910...

  Не знаев дека кромидот лекува толку многу болести: Подобро од апчиња

  Кромидот лечи многу болести подобро од таблетите Зошто секој пат одиме во аптека, иако можеме да одиме во кујна? Верувале или не, со векови луѓето...

  Едноставно, но многу ефикасно: Кажете им збогум на темните кругови околу очите и подмладете се за најмалку 10 години

  Работа, грижа за домаќинството, стрес, секојдневни проблеми - ова е само дел од нашиот бурен работен ден. Овој брутален ритам често доведува до недостаток на...

  Мајка на пет деца не може да плати за намирници во продавница, гласот зад себе вели: Сметката ви е веќе платена

  Сиромашна мајка на пет деца добива пријатно изненадување кога остануваат без пари во самопослуга, а непознат човек влегува да и помогне. Ивана и нејзиниот сопруг...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.