6 C
Skopje
сабота, јули 2, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ИСКРЕНОСТ- ПИСМО ОД МАЛО МОМЧЕ: ДРАГИ МАМА И ТАТО, ЗНАМ ДЕКА И ВИЕ СТРАДАТЕ

  Неговите родители се разведуваат, а тој одлучи на најдобар начин да ги потсети дека не страдаат само тие, туку и тој, нивното дете. Покажувајќи...

  Девојка ми ме ИЗНЕВЕРУВАЛА со дедо ми! Остатокот од приказната е уште ПОШОКАНТЕН (Видео)

  Некогаш од најблиските луѓе доживуваме најголемо предавство. Токму тоа му се случило на ова момче кое својата приказна ја раскажало на ТикТок и тоа низ...

  Еве како ја уништив љубовта на еден МАЖ: По 12 години брак, тој реши да замине. Не можеше повеќе да издржи!

  Ќе ти кажам што направив за да престане да ме сака. Се разбира, го направив тоа потполно несвесно Ние бевме во брак 12 години, а...

  Кога некој ве навредува, само кажете му 1 збор: Моќниот трик на Сигмунд Фројд – еве како да ја разоружате личноста која ве навредува

  Сигмунд Фројд рече дека ако некое лице не е грубо, нема проблеми и сите го сакаат, најверојатно умрел. Ова значи дека не можете да...

  Предвидувањата на Баба Ванѓа за ЗИМА 2020 година: Снегот ќе стекне моќ над луѓето подигнувајќи ги морињата и океаните

  Баба Ванѓа, Вангелија Пандева Димитрова, која е родена во Струмица во 1911 година, ослепела во несреќа кога имала 12 години и после тоа станала видовита.

  Таа била позната по предвидувањата на светските катастрофи што се оствариле. Станала светски позната дури по смртта поради исполнувања на пророштвата за нападот на Светскиот трговски центар во 2001 година.

  Челични птици ќе ја нападнат Америка. Два брата ќе умрат и ќе понесат со себе многу луѓе, секаде ќе има крв и страдање. Поради смртта на браќата цел свет ќе тагува“, рекла таа.

  Што рекла за 2020 година?

  Земјата во која е Сонцето ќе добие подарок

  Веројатно мислела на руските острови кои ги бара Јапонија со оглед на тоа што се во тек преговори на двете држави за трансфер на Јужните Курилски Острови.

  Бебе ќе го обедини половина свет во една молитва. Ќе стане прекрасен човек

  Најверојатно зборувала за малото момче од Магнитогорск. Половина свет навистина се молел за него, а за другото, времето ќе покаже.

  Снегот ќе стекне моќ над луѓето подигнувајќи ги морињата и океаните

  Поплавите и климатските промени веќе ги гледаме на дело, а најсериозните последици допрва ни се закануваат.

  Раѓање на нови држави

  Ова е можеби едно од најинтригантните предвидувања за 2020 година.

  Велика Британија ќе ја напушти Европската Унија

  Во нејзиниот дневник се наоѓаат информации за тоа што ќе се случи со другите земји, а како и обично нејзините изјави се исполнети со метафори.

  Америка ќе ја изгуби главата. Старост ќе ја исполни земјата.

  Можно е да зборува за претстојните претседателски избори во 2020 година.

  Ластовицата ќе се врати во гнездото

  Веројатно зборувала за Украина, бидејќи ластовицата е симбол на оваа земја.

  Обичните луѓе ќе ја освојат Месечината
  Веќе е познато дека во 2020 година се планира првото туристичко вселенско летало.

  Добра вест е што Баба Ванѓа не спомнува нови војни и болести за 2020 година.

  Извор: Slobodenpecat.mk

  Latest Posts

  ИСКРЕНОСТ- ПИСМО ОД МАЛО МОМЧЕ: ДРАГИ МАМА И ТАТО, ЗНАМ ДЕКА И ВИЕ СТРАДАТЕ

  Неговите родители се разведуваат, а тој одлучи на најдобар начин да ги потсети дека не страдаат само тие, туку и тој, нивното дете. Покажувајќи...

  Девојка ми ме ИЗНЕВЕРУВАЛА со дедо ми! Остатокот од приказната е уште ПОШОКАНТЕН (Видео)

  Некогаш од најблиските луѓе доживуваме најголемо предавство. Токму тоа му се случило на ова момче кое својата приказна ја раскажало на ТикТок и тоа низ...

  Еве како ја уништив љубовта на еден МАЖ: По 12 години брак, тој реши да замине. Не можеше повеќе да издржи!

  Ќе ти кажам што направив за да престане да ме сака. Се разбира, го направив тоа потполно несвесно Ние бевме во брак 12 години, а...

  Кога некој ве навредува, само кажете му 1 збор: Моќниот трик на Сигмунд Фројд – еве како да ја разоружате личноста која ве навредува

  Сигмунд Фројд рече дека ако некое лице не е грубо, нема проблеми и сите го сакаат, најверојатно умрел. Ова значи дека не можете да...

  АКТУЕЛНО

  Таа има 21, тој 54: „Сите мислат дека сум со него поради пари“ но незнаат дека

  Можеби звучи како клише, но да, возраста е само бројка, а оваа Американка, која својата слава ја стекна со споделување видеа со своето 33...

  Ја додадов на Фејзбук за да ја прашам: ”Каде си мила мамо и зошто ме остави?”, но ме блокира

  Животната приказна на Малиот Дејан ќе ви го скр ши срцето. Додека неговите врсници се грижат какви телефони или патики имаат, едина есетгодишниот Дејан...

  Секојдневно го јадеме ова, а никој не знае колку всушност е штетно за нашиот мозок

  Може да се каже дека и птиците на гранка знаат дека солта е еден од главните фактори за висок крвен притисок, а новото истражување...

  Замина во Германија, па најде швалерка и реши да ја остави сопругата од Македонија – она што му го направи ги воодушеви сите

  Оваа приказна многумина ќе остави во шок кога ќе видат колкава може да биде одмаздата на една жена која била оставена по многу години...

  Тој муслиман, таа христијанка – по 30 години тие дознаа дека се брат и сестра

  Животот на овие простори сам по себе е необичен и комплексен, не баш вообичаен. Просечен Балканец во својот бурен животен век има голема можност...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.