6 C
Skopje
понеделник, мај 20, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Прва титула во Купот за кошаркарките на Вардар

  Кошаркарките на Вардар ја прекинаа доминацијата на Бадел 1862 и ја освоија својата прва титула во Купот на Македонија во клупската историја.

  Вардарки, финалниот меч во Кавадарци го добија со резултат 69:65 (24:22, 18:15, 11:1511, 14:13).

  Едина Муса постигна 23 поени и го предводеше Вардар до трофејот. Уште три кошаркарки кај победникот постигнаа двоцифрен број на поени: Ватс 11, а Ѓорчева и Деловска по 10.

  На спротивната страна се истакнаа Лескароска со 20, односно Тајчевска со 17 и Пејковска со 16 поени.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.