6 C
Skopje
сабота, март 25, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Млада жена со диагностицирана мозочна смрт се разбуди по 7 месеци во кома

  31-годишна Американка со диагностицирана мозочна смрт излезе од кома по седум месеци. Кертис Брабсон долго време страдаше од епилептични напади. По последниот, девојката почнува да...

  Една млада мајка се соочила со најтешкиот избор во животот и избрала да го остави своето дете да умре – дали постапив правилно, се...

  Британска мајка ја донесе најтешката одлука во својот живот и направи нешто што е незамисливо за речиси секоја мајка - помогнала да умре своето...

  Секоја жена над 40 ќе биде благодарна: 2 лажици кафе на кремот и заборавате на брчките

  Намалете ги брчките дома со маска од 2 состојки. Заборавете на скапите креми. Клучот за убава кожа која изгледа млада и цврста и по 40-тата...

  Семејно куче го жртвувало својот живот за да спаси бебе од запален дом

  Многу често слушаме за приказни во кои кучињата ги жртвуваат своите животи во име на животите на своите најблиски. Поло е само еден од...

  По смртта на сопругата, 31-годишниот Антон сам одгледал 6 деца – Еве како судбината го наградила

  Антон Кудрјавцев (31) од Омск стана познат откако почна сам да ги одгледува своите шест деца. Во неговиот живот се случи трагедија која не би ја посакале на вашиот непријател.

  Неговата сопруга починала од рак, оставајќи го Антон вдовец… Тагата избувнала одеднаш во семејството.

  Антон и Ања веќе имаа три деца. Го чекаа следното кога на сопругата и беше поставена ужасна дијагноза. Ања реши да го жртвува својот живот за да ги спаси животите на идните тројки.

  Новинарите ја раскажаа приказната за самохран татко кој израснал 6 деца, а Антон стана познат низ целата земја. Стотици писма од обожаватели почнаа да му пишуваат.

  Вдовецот дури запознал некои од жените, но обично на првиот состанок станува јасно дека овие дами не се соодветни за семеен живот. Меѓу другите обожаватели, тој напиша и позната Људмила, која подоцна стана негова сопруга.

  Нејзините зборови веднаш го импресионирале човекот. По кратка кореспонденција се договориле да се сретнат. Антон реши да ги однесе децата на состанокот и не загуби. Људмила веднаш го шармирал човекот и неговите деца со неверојатна добрина.

  Ќерките на Антон буквално не ги тргнаа рацете од Људмила, толку многу им се допадна. А, најстариот син дури му кажал на својот татко за новото познанство: „Мораме да ја земеме. Таа е добра! ”

  По некое време, саканата на Антон, која веќе има едно дете од првиот брак, призна дека имала пророчки сон. Таа сонуваше дека подига седум деца. И следниот ден виде приказната за Антон и сфати дека тоа е судбина!

  „На почетокот само ми беше жал за Антон и му напишав писмо со зборови на поддршка. И тогаш сè некако се претвори незабележано… Никогаш не ми недостасуваше внимание од мажите, но немаше вистинска љубов на која да се потпрам. И Антон испадна токму таков! “, вели Људмила.

  Људа живеела во самиот Омск, додека Антон и неговите деца тогаш живееле во селото Иртиш, 90 километри од регионалниот центар. Сепак, тоа не стана пречка во врската: убавицата и нејзиниот син се преселиле кај саканиот во селото! Свадбата беше скромна.

  Антон и Људмила се венчаа во селска црква, а следниот ден заминаа на патување, оставајќи ги децата кај баба им. Но, кога младенците се вратија дома, ги чекаше уште еден подарок, иако неочекуван. Наскоро нивното семејство се наполни со уште две деца!

  Антон и Људа им помагаа на работниците во центарот за рехабилитација, каде засолниште наоѓаат бездомници, наркомани и алкохоличари. Еден од пациентите во центарот починал, оставајќи две деца без родители. Никој не ги сакаше децата и Људмила понуди да ги однесе кај семејството.

  „Јас и Антон помисливме и решивме дека освен нас, никој не може да им помогне на овие деца. И не е голема разлика да се одгледуваат седум или девет деца. Велат потешко е да се подигне едно дете отколку неколку, и тоа е вистина! ”

  Људмила ги објасни причините за овој чин. За доброто на децата, Људа мораше да ја напушти омилената работа. Според неа, тоа бил еден од најтешките моменти во нејзиниот живот.

  Сега денот на секоја жена започнува во шест и пол часот наутро, без оглед на празниците и викендите. Само супата што ја подготвува е 5 литри! „Порано постојано бев загрижен дека немам време да направам нешто, но Антон е секогаш тука и ми помага во се.

  Latest Posts

  Млада жена со диагностицирана мозочна смрт се разбуди по 7 месеци во кома

  31-годишна Американка со диагностицирана мозочна смрт излезе од кома по седум месеци. Кертис Брабсон долго време страдаше од епилептични напади. По последниот, девојката почнува да...

  Една млада мајка се соочила со најтешкиот избор во животот и избрала да го остави своето дете да умре – дали постапив правилно, се...

  Британска мајка ја донесе најтешката одлука во својот живот и направи нешто што е незамисливо за речиси секоја мајка - помогнала да умре своето...

  Секоја жена над 40 ќе биде благодарна: 2 лажици кафе на кремот и заборавате на брчките

  Намалете ги брчките дома со маска од 2 состојки. Заборавете на скапите креми. Клучот за убава кожа која изгледа млада и цврста и по 40-тата...

  Семејно куче го жртвувало својот живот за да спаси бебе од запален дом

  Многу често слушаме за приказни во кои кучињата ги жртвуваат своите животи во име на животите на своите најблиски. Поло е само еден од...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.