6 C
Skopje
недела, февруари 25, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  По смртта на сопругата, 31-годишниот Антон сам одгледал 6 деца – Еве како судбината го наградила

  Антон Кудрјавцев (31) од Омск стана познат откако почна сам да ги одгледува своите шест деца. Во неговиот живот се случи трагедија која не би ја посакале на вашиот непријател.

  Неговата сопруга починала од рак, оставајќи го Антон вдовец… Тагата избувнала одеднаш во семејството.

  Антон и Ања веќе имаа три деца. Го чекаа следното кога на сопругата и беше поставена ужасна дијагноза. Ања реши да го жртвува својот живот за да ги спаси животите на идните тројки.

  Новинарите ја раскажаа приказната за самохран татко кој израснал 6 деца, а Антон стана познат низ целата земја. Стотици писма од обожаватели почнаа да му пишуваат.

  Вдовецот дури запознал некои од жените, но обично на првиот состанок станува јасно дека овие дами не се соодветни за семеен живот. Меѓу другите обожаватели, тој напиша и позната Људмила, која подоцна стана негова сопруга.

  Нејзините зборови веднаш го импресионирале човекот. По кратка кореспонденција се договориле да се сретнат. Антон реши да ги однесе децата на состанокот и не загуби. Људмила веднаш го шармирал човекот и неговите деца со неверојатна добрина.

  Ќерките на Антон буквално не ги тргнаа рацете од Људмила, толку многу им се допадна. А, најстариот син дури му кажал на својот татко за новото познанство: „Мораме да ја земеме. Таа е добра! ”

  По некое време, саканата на Антон, која веќе има едно дете од првиот брак, призна дека имала пророчки сон. Таа сонуваше дека подига седум деца. И следниот ден виде приказната за Антон и сфати дека тоа е судбина!

  „На почетокот само ми беше жал за Антон и му напишав писмо со зборови на поддршка. И тогаш сè некако се претвори незабележано… Никогаш не ми недостасуваше внимание од мажите, но немаше вистинска љубов на која да се потпрам. И Антон испадна токму таков! “, вели Људмила.

  Људа живеела во самиот Омск, додека Антон и неговите деца тогаш живееле во селото Иртиш, 90 километри од регионалниот центар. Сепак, тоа не стана пречка во врската: убавицата и нејзиниот син се преселиле кај саканиот во селото! Свадбата беше скромна.

  Антон и Људмила се венчаа во селска црква, а следниот ден заминаа на патување, оставајќи ги децата кај баба им. Но, кога младенците се вратија дома, ги чекаше уште еден подарок, иако неочекуван. Наскоро нивното семејство се наполни со уште две деца!

  Антон и Људа им помагаа на работниците во центарот за рехабилитација, каде засолниште наоѓаат бездомници, наркомани и алкохоличари. Еден од пациентите во центарот починал, оставајќи две деца без родители. Никој не ги сакаше децата и Људмила понуди да ги однесе кај семејството.

  „Јас и Антон помисливме и решивме дека освен нас, никој не може да им помогне на овие деца. И не е голема разлика да се одгледуваат седум или девет деца. Велат потешко е да се подигне едно дете отколку неколку, и тоа е вистина! ”

  Људмила ги објасни причините за овој чин. За доброто на децата, Људа мораше да ја напушти омилената работа. Според неа, тоа бил еден од најтешките моменти во нејзиниот живот.

  Сега денот на секоја жена започнува во шест и пол часот наутро, без оглед на празниците и викендите. Само супата што ја подготвува е 5 литри! „Порано постојано бев загрижен дека немам време да направам нешто, но Антон е секогаш тука и ми помага во се.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.