6 C
Skopje
четврток, јуни 13, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  По само едно перење – избелете го пожолтените перници, ќе изгледаат ко нови

  Сите сакаме да имаме убави и чисти перници. Тоа е и потребно, бидејќи не сакаме да внесуваме разни нечистотии преку нив на кожата.

  Некогаш едноставно се валкаат или не можеме да отстраниме одредени дамки.

  Постои и начин со кој може да постигнете перниците да изгледаат како нови:

  • 1 шолја детергент за перење
  • многу малку избелувач

  Ставете ги овие состојки во машината за перење на топла вода. Потребно е водата да биде што е можно потопла.

  Перниците ќе бидат белии нема да има жолти дамки на нив.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.