6 C
Skopje
понеделник, јули 4, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Древна билка со милион тајни: Ги уништува вирусите, лечи изгореници, ги смирува цревата и чиревите – и тоа не е сè!

  Алое вера е растение кое има повеќеслојна улога во одржувањето на здравјето и спречувањето и лекувањето на бројни состојби и болести. ...

  ПОВЕЌЕ НЕМА СРАМЕЊЕ: Завиткајте ги нозете во алуминиумска фолија и ќе престанат да ви се потат

  Потењето на нозете може да биде многу непријатно, особено ако сте по цел ден во исти чевли. Грижата за стапалата е задолжителна и не...

  СТАВЕТЕ ЕДНА ЛАЖИЦА ОД ОВА СЕМЕ ВО ЈОГУРТОТ – CПAC за jajниците

  Голем број жени добиваат разни болести на јајниците. Една од нив е полицистични jajници, која се карактеризира со создавање на „циcти“, проблем со забpе-менyвање,...

  Никако не ја купувајте оваа риба бидејќи го нарушува вашето здравје: Во неа вбризгуваат се и сешто, и може да предизвика рак

  Многу намирници се генетски модифицирани и како такви предизвикуваат канцерогени заболувања. Нагласуваме дека е итекако важно што внесувате во вашиот организам и затоа водете сметка...

  По породувањето 4 месеци молев лекарот да ме прегледа: Кога им ја кажав оваа реченица во ординација, повикаа полиција

  Четири месци откако ја родила ќерката, отишла кај лекарот. Морала да го тргне товарот од гради, но не очекувала дека ситуацијата ќе заврши така како што завршила.

  Џесика Портен се мачела со постпородила депресија. Сфатила дека и треба помош и закажала преглед кај лекар.

  – Четири месеци откако се породив го бркав гинекологот и конечно дојдов до термин. Отидов на преглед сама со детето. Беше 14:10 а бев повикана во 15:15. Влегувам кај сестрата и велам дека се борам со постпоридлна депресија и дека имам напад на бес и дека сакам да се справам со тоа. И напоменав дека семејната ситуација ми е повеќе од поволна и дека имам голема поддршка и дека никогаш не би наштетила на себе и на детето но сметам едка некои лекови ми се потребни бидејќи понекогаш имам насилни мисли.

  На брзина ми направи гинеколошки преглед, сестрата ми рекла дека мора да поразговара со лекарот за мојата ситуација и потоа излезе од ординацијата.

  Повика полиција.

  По еден час седев со болничарка, таа ме чуваше додека ја чекаше полицијата. Ми рекоа дека ќе ме носат на ургентен центар, а потоа ќе се биделе да смислат како да ме одведат до таму бидејќи во рацете имам бебе. Полицијата виде дека сум совршено разумна и се договоривем јас и беебто да отидеме со мојата кола до ургентно, а тие ме следа. Пристигаме, примете ја и земете и крв. Ми доделија чувар за да ме чува да не побегнам. Конечно доаѓа и мојот сопруг.

  Ме носат во тоалет за да им дадам примерок од урината. Ме тераа целосно да се соблечам, и облеката ми ја заклучија. После околу 11 навечер дојде социјална работничка која одлучува дека не морам да одам кај психијатар и започнува мојата процедура за отпуштање од болница.

  Си одам од Ургентниот центар. Не добив лекови, ни нов термин за преглед, ни разговор со лекар. 10 часа поминав низ пекол и тоа со своето бебе. Ете што добив само затоа што побарав помош од лекар. Ваков е нашиот здравствен систем – ова го порачува Џесика на својот Фејсбук профил.

  Си одам од Ургентниот центар. Не добив лекови, ни нов термин за преглед, ни разговор со лекар. 10 часа поминав низ пекол и тоа со своето бебе. Ете што добив само затоа што побарав помош од лекар. Ваков е нашиот здравствен систем – ова го порачува Џесика на својот Фејсбук профил.

  Latest Posts

  Древна билка со милион тајни: Ги уништува вирусите, лечи изгореници, ги смирува цревата и чиревите – и тоа не е сè!

  Алое вера е растение кое има повеќеслојна улога во одржувањето на здравјето и спречувањето и лекувањето на бројни состојби и болести. ...

  ПОВЕЌЕ НЕМА СРАМЕЊЕ: Завиткајте ги нозете во алуминиумска фолија и ќе престанат да ви се потат

  Потењето на нозете може да биде многу непријатно, особено ако сте по цел ден во исти чевли. Грижата за стапалата е задолжителна и не...

  СТАВЕТЕ ЕДНА ЛАЖИЦА ОД ОВА СЕМЕ ВО ЈОГУРТОТ – CПAC за jajниците

  Голем број жени добиваат разни болести на јајниците. Една од нив е полицистични jajници, која се карактеризира со создавање на „циcти“, проблем со забpе-менyвање,...

  Никако не ја купувајте оваа риба бидејќи го нарушува вашето здравје: Во неа вбризгуваат се и сешто, и може да предизвика рак

  Многу намирници се генетски модифицирани и како такви предизвикуваат канцерогени заболувања. Нагласуваме дека е итекако важно што внесувате во вашиот организам и затоа водете сметка...

  АКТУЕЛНО

  ПОВЕЌЕ НЕМА СРАМЕЊЕ: Завиткајте ги нозете во алуминиумска фолија и ќе престанат да ви се потат

  Потењето на нозете може да биде многу непријатно, особено ако сте по цел ден во исти чевли. Грижата за стапалата е задолжителна и не...

  Никако не ја купувајте оваа риба бидејќи го нарушува вашето здравје: Во неа вбризгуваат се и сешто, и може да предизвика рак

  Многу намирници се генетски модифицирани и како такви предизвикуваат канцерогени заболувања. Нагласуваме дека е итекако важно што внесувате во вашиот организам и затоа водете сметка...

  КОЈ ГО ПИЕ ОВОЈ 1 ВИТАМИН, КОМАРЦИТЕ БЕГААТ ОД НЕГО: Д-р Несторовиќ откри СТАР РЕЦЕПТ, кој многумина сакаа да го СЛУШАТ!

  Скоро и да не постои човек кој не почувствувал на своја кожа колку е досадно и иритирачко чешањето предизвикано од у бод од комарец....

  Таа има 21, тој 54: „Сите мислат дека сум со него поради пари“ но незнаат дека

  Можеби звучи како клише, но да, возраста е само бројка, а оваа Американка, која својата слава ја стекна со споделување видеа со своето 33...

  Ја додадов на Фејзбук за да ја прашам: ”Каде си мила мамо и зошто ме остави?”, но ме блокира

  Животната приказна на Малиот Дејан ќе ви го скр ши срцето. Додека неговите врсници се грижат какви телефони или патики имаат, едина есетгодишниот Дејан...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.