6 C
Skopje
недела, јуни 23, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  По неколку секунди требало да ја изклучат од апарати. Родителите само што се збогували кога таа

  Франческа и Ли Мур Вилијамс биле среќно семејство со две слатки дечиња: Боби и Бела. Бела била секогаш позитивното и разиграното дете во семејство, но тоа што се случило не го очекувале.

  За време на одмор на целото семејство, Бела започнала да боледува и да и паѓа косата. Родителите не можеле да разберат што се случува со нивното детенце.

  Веднаш била однесена во болница во Лондон, каде родителите се обиделе да откријат каде лекарите имале ужасна вест за родителите.

  Лекарите откриле дека Бела има аномалија на мозокот. Нејзината состојба продолжила да се вложува, при што во еден момент морале да ја вклучат на системи за да ја одржуваат во живот.

  Според лекарите, девојчето страдало од голем дефицит на витамин В12. Нејзиното тело не било способно да произведува ензимите, потребни за растење на клетките во телото.

  Болеста била многу редка и лекарите кажале на родителите дека нема лек со кој можат да ја спасат.

  Родителите по некое време решиле да ја исклучат од апаратите, бидејќи не сакале остатокот од животот да го мине во таква агонија.

  Во денот кога решиле да ја исклучат, се собрале со своите блиски и отишле во болницата.

  Кога се доближиле да ја бакнат за последен пат и да си направат фотографија со неа, во тој момент, девојчето го фатило за рака нејзиниот татко и почнало да стиска неговиот прст. Температурата на телото одеднаш почнала да се крева, таа ги отворила очите и започнала да вика.

  Сите помислиле дека девојчето ги испушта последните звуци, но одеднаш показателите на апаратите се нормализирале и таа започнала да им зборува. Неколку недели по интезивна терапија девојчето било сосема здраво и живо.

  Денес таа изгледа сосема различно. Постојано е насмеана, се дружи со дечињата и веќе ја имам истата коса како претходно.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.