6 C
Skopje
понеделник, ноември 28, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  По неколку секунди требало да ја изклучат од апарати. Родителите само што се збогували кога таа

  Франческа и Ли Мур Вилијамс биле среќно семејство со две слатки дечиња: Боби и Бела. Бела била секогаш позитивното и разиграното дете во семејство, но тоа што се случило не го очекувале.

  За време на одмор на целото семејство, Бела започнала да боледува и да и паѓа косата. Родителите не можеле да разберат што се случува со нивното детенце.

  Веднаш била однесена во болница во Лондон, каде родителите се обиделе да откријат каде лекарите имале ужасна вест за родителите.

  Лекарите откриле дека Бела има аномалија на мозокот. Нејзината состојба продолжила да се вложува, при што во еден момент морале да ја вклучат на системи за да ја одржуваат во живот.

  Според лекарите, девојчето страдало од голем дефицит на витамин В12. Нејзиното тело не било способно да произведува ензимите, потребни за растење на клетките во телото.

  Болеста била многу редка и лекарите кажале на родителите дека нема лек со кој можат да ја спасат.

  Родителите по некое време решиле да ја исклучат од апаратите, бидејќи не сакале остатокот од животот да го мине во таква агонија.

  Во денот кога решиле да ја исклучат, се собрале со своите блиски и отишле во болницата.

  Кога се доближиле да ја бакнат за последен пат и да си направат фотографија со неа, во тој момент, девојчето го фатило за рака нејзиниот татко и почнало да стиска неговиот прст. Температурата на телото одеднаш почнала да се крева, таа ги отворила очите и започнала да вика.

  Сите помислиле дека девојчето ги испушта последните звуци, но одеднаш показателите на апаратите се нормализирале и таа започнала да им зборува. Неколку недели по интезивна терапија девојчето било сосема здраво и живо.

  Денес таа изгледа сосема различно. Постојано е насмеана, се дружи со дечињата и веќе ја имам истата коса како претходно.

  Latest Posts

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.