6 C
Skopje
вторник, септември 26, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  По Даниела се огласи и невестата Вања: По празните пликоа на свадба, сега и ова

  Сигурно се сеќавате на приказната за Даниела од Србија која изреволтирана објави писмо во јавноста за празните пликоа кои ги добила како подароци. Сега следува уште една шокантна приказна од Србија, која за жал не се случува само таму, туку стана се почеста појава насекаде, па и кај нас.

  Вања од Србија раскажува какво разочарување доживеале со сопругот кога си дошле дома од нивната најубава ноќ.

  – Јас и мојот сопруг се шегувавме дека може да си отвориме ресторан по свадбата, а и како да не можеме кога добивме три фрижидери, два ладилници, шпорет, два телевизори, четири сервиси за ручек, три тостери, ламби…веќе не паметам се и не им ја паметам ниту точната бројка, вели таа.

  Исто така, нагласува дека можела да ја нахрани пола Африка со тортите кои ги добила на свадба, кои непотребно се топеле во ресторанот, иако побарала од гостите да не носат бидејќи и онака биле веќе нарачани торти.

  Освен трошоците околу свадба, невестата со младоженецот морала да плаќа и комбе за пренос на подароците.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.