6 C
Skopje
недела, февруари 25, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  По Веспрем, и Барселона испадна од Лигата на шампионите!

  Барселона не успеа да ја надополни разликата од три гола од првиот меч и беше елиминирана од Монпелје во осминафиналето на Лигата на шампионите, во уште едно изненадување, откако данскиот Скјерн го елиминираше унгарскиот гигант Веспрем.

  Барселона на крајот победи со 30:28, но ова беше недоволно да се надополни разликата од првиот меч, кој францускиот тим го доби со 28:25. Монпелје во текот на целиот меч не дозволи Каталонците да се одвојат, и беше на поен-два разлика. Во четврт-финалето на ЛШ, Монпелје ќе игра со германскиот Флензбург.

  Ривера, Н’Гесан и Гомез постигнаа по пет гола за Барселона, додека Ричардсон имаше седум голови за гостите, а Симоне имаше пет, вклучувајќи го и одлучувачкиот за намалување на два разлика во финишот на мечот.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.