6 C
Skopje
петок, јуни 21, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Почна состанокот на ЦК на ВМРО-ДПМНЕ за изборите

  Во седиштето на ВМРО-ДПМНЕ започна состанокот на Централниот комитет на партијата.

  Присутни се повеќе членови на партиското раководство, кои пред почетокот на средбата не сакаа јавно да коментираат за денешната итна седница на Извршниот и Централниот комитет.

  Антонијо Милошоски, Тони Михајловски, Јохан Тарчуловски, како и другите членови на ЦК и ИК кои екипата на „Макфакс“ ги затекна пред партиското седиште, не сакаа да дадат изјава за фаворит за претседателски кандидат, ниту за можните предвремени избори кои ги бара ВМРО-ДПМНЕ.

  Денешната седница на ИК и ЦК на ВМРО-ДПМНЕ, следува по одлуката на владејачката СДСМ да го одложи конечниот став за одржување на предвремени парламентарни избори.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.