6 C
Skopje
петок, декември 8, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Почина последниот преживеан северен бел носорог

  Последниот преживеан машки северен бел носорог почина по неколку месеци боледување, соопштија неговите негуватели, објави Би-би-си.

  Судан (45) живеел во Институтот за заштита на специфични видови  животни во Кенија. Откако му се влошила состојбата поради возраста, тој вчера бил успан.

  Надежта за зачувување на северниот бел носорог сега лежи во развојот на техники за ин витро оплодување.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.