6 C
Skopje
понеделник, септември 25, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Починала од главоболка по само два дена – затоа обрнете внимание на следниве симптоми

  Некои приказни се едноставно тажни и често туѓите искуства ги прифаќаме како предупредување.

  Случајот со Шарлот од Северна Каролина уште од малечка пателаод мигрена меѓутоа не посетувала доктор, туку со болкатасе справувала со таблети.

  Така било со години, се додека еден дена мигрената не станала неподнослива, никој не верувал дека може да биде толку опасно.

  Ерик се шокирал кога дознал дека неговата сопруга има аневризма во мозокот, и дека сите тие болки биле поради тоа.Аневризма претставува меур кој се создава во мозокот и прави притисок. Тој расте и доаѓа до пукање на крвните садови што доведува до крварење.

  Ако на време се открие може да се реши, но Шарлот чекала премногу долго, па два дена по неподносливата болка и откако и откриле дека има меур на мозокот таа починала.

  Нејзиниот сопруг ја споделил со сите својата тажна судбина, за да ги предупредеи сите останати, да внимаваат на себе.

  Шарлот зад себе оставила сопруг и четири деца.

  Ова се симптомоите на Аневризма:

  • Силна мигрена
  • губење на чувство во пределот на лицето
  • вртоглавица
  • слабост и повраќање

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.