6 C
Skopje
сабота, март 25, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Секоја жена над 40 ќе биде благодарна: 2 лажици кафе на кремот и заборавате на брчките

  Намалете ги брчките дома со маска од 2 состојки. Заборавете на скапите креми. Клучот за убава кожа која изгледа млада и цврста и по 40-тата...

  Семејно куче го жртвувало својот живот за да спаси бебе од запален дом

  Многу често слушаме за приказни во кои кучињата ги жртвуваат своите животи во име на животите на своите најблиски. Поло е само еден од...

  Девојка се омажи за бездомник, тој го зема микрофонот и и се обраќа со зборовите

  Јасмин отсекогаш била девојка со љубезно срце. Но, кога му пришла на бездомник кој живее на улица во близина на нејзината куќа за да...

  Цел живот го гледаш овој цвет, а не се ни сомневаш што лекува! Ќе се воодушевите

  Здравецот е убава, исклучително ароматична и многу корисна билка. Кога ги подготвувате вашите домашни компоти од сливи или вишни, ставете по 1 лист здравец,...

  Поучна приказна: Неодговорен доктор и бесниот татко на момчето

  Еден доктор трчајќи влегол во болницата откако добил итен повик за да изврши многу тешка операција на еден млад дечко. Веднаш се облекол и брзајќи влегол во операционата сала.

  Во ходникот пред салата се сретнал со бесниот татко на момчето, кој нервозно се движел како лав во кафез. Штом човекот го здогледал докторот, почнал да се дере: Зошто ви требаше толку многу време? Зар вие не знаете дека животот на мојот син виси на конец? Каде ви е чувството за одговорност кон пациентите? Каков доктор сте вие?

  Докторот со искрено сочувство одговорил: Навистина се извинувам, но штом го добив повикот, веднаш тргнав. Не можев побрзо да стигнам. А сега би ве замолил да се смирите за да можам да си ја работам работата најдобро што знам.

  Да се смирам? Јас да се смирам? А што ако вашиот син беше во операционата сала наместо мојот? Дали вие ќе се смиревте? Ако вашиот син умираше, како вие ќе се однесувавте? – бесно одговорил таткото.

  Операцијата траела неколку часа, а потоа докторот излегол среќен и со насмевка на лицето. Фала му на Бога, вашиот син е спасен! И без да почека реакција од таткото, трчајќи ја напуштил болницата. Трчајќи само дофрлил: Доколку имате некакви прашања, обратете се на медицинската сестра.

  Зошто докторов е вака арогантен? Зарем не можеше да почека некоја минута да го прашам за состојбата на мојот син? – се обратил таткото кон медицинската сестра.

  Медицинската сестра одговорила: Неговиот син загина вчера во сообраќајна несреќа. Беше на погреб кога го повикавме за итна операција на вашиот син. Тој е единствениот доктор во градот, што можеше да го спаси. И сега, кога го спаси животот на вашиот син, се врати да го закопа својот.

  Никогаш не ги осудувајте другите, бидејќи никогаш не можете да знаете каков е нивниот живот и низ што поминуваат.

  Latest Posts

  Секоја жена над 40 ќе биде благодарна: 2 лажици кафе на кремот и заборавате на брчките

  Намалете ги брчките дома со маска од 2 состојки. Заборавете на скапите креми. Клучот за убава кожа која изгледа млада и цврста и по 40-тата...

  Семејно куче го жртвувало својот живот за да спаси бебе од запален дом

  Многу често слушаме за приказни во кои кучињата ги жртвуваат своите животи во име на животите на своите најблиски. Поло е само еден од...

  Девојка се омажи за бездомник, тој го зема микрофонот и и се обраќа со зборовите

  Јасмин отсекогаш била девојка со љубезно срце. Но, кога му пришла на бездомник кој живее на улица во близина на нејзината куќа за да...

  Цел живот го гледаш овој цвет, а не се ни сомневаш што лекува! Ќе се воодушевите

  Здравецот е убава, исклучително ароматична и многу корисна билка. Кога ги подготвувате вашите домашни компоти од сливи или вишни, ставете по 1 лист здравец,...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.